Anasayfa / Genel / Cyberpunk 2077, PlayStation 5 ve Xbox Series X’e Geriye Dönük Uyumlu Olarak Çıkacak

Cyberpunk 2077, PlayStation 5 ve Xbox Series X’e Geriye Dönük Uyumlu Olarak Çıkacak

Oyun dünyasının fazla en beklenen oyunlarından olan Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun geliştirici firması CD PROJEKT INKAR, dün Twitter üzerinden yaptığı duyuruda normalde 17 Eylül tarihinde çıkacak olan oyunun, koronavirüs nedeniyle ikinci defa ertelendiğini açıklamıştı. Bu izah etme, Cyberpunk 2077’yi bekleyenler aralarında üzüntüye yol açmıştı ama bugün CD PROJEKT RED nispeten iyi bir haberle oyunun hayranlarının karşısına çıktı.

CD PROJEKT RED’in yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara kadar Cyberpunk 2077, PlayStation 5 ve Xbox Series X‘e ‘geriye dönük’ ahenkli bir şekilde piyasa sürülecek. Bu da seslenmek oluyor ki kullanıcıların PlayStation 4 veya Xbox One‘ları için edindikleri Cyberpunk 2077 kopyaları yeni tür konsollarda da çalışacak.

Cyberpunk 2077 yeni tür konsolların gücünden yararlanacak:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077’nin devlete ait Twitter hesabından paylaşılan duyuruda, “Cyberpunk 2077’nin yeni tür konsolların ikisiyle de ‘geriye dönük’ düzenli olacağını mutlulukla duyuruyoruz. Oyunun PlayStation 4 kopyasına sahip olan oyuncular PlayStation 5’te ve oyunun Xbox One kopyasına sahip olan oyuncular da Xbox Series X’te Cyberpunk 2077’yi sorunsuz bir şekilde oynayabilecekler” ifadeleri kullanıldı. Bu da çağırmak oluyor fakat oyunun PS4 ya da Xbox One kopyasına sahip olan oyuncular, yeni tür konsollarda oyunu ekstra bir ödenti ödemeden oynayabiliyor olacak.

Dün ikinci defa ertelenen Cyberpunk 2077, 19 Kasım tarihinde PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One platformlarında satışa sunulacak. CD PROJEKT INKAR de bu ertelenmeyle ilgili, ‘oyunun mekaniklerini dengelemek ve hataları en üye indirgemek için ekibin daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu’ belirtmişti. Microsoft ve Sony tarafından da yeni nesil konsolların çıkış tarihine yönelik yeni bir izah etme bulunmuyor lakin yeni nesil konsolların bu yıl içerisinde kasım sonlarında piyasa çıkacağı düşünülüyor.  

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12'nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone 12’nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone cihazların tamirinin nispeten daha zor olduğunu belki duymuşsunuzdur. Görünüşe göre iPhone 12 için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir