Anasayfa / Genel / Cyberpunk 2077, NVIDIA ’nın DLSS 2.0 Teknolojisini Destekleyecek

Cyberpunk 2077, NVIDIA ’nın DLSS 2.0 Teknolojisini Destekleyecek

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 ’ye dair gelen oynanış görüntüleri NVIDIA kadar PC sürümüne ait olduğu yönünde doğrulanmıştı. Gelen haberler sadece bununla sınırlı kalmamış ön izleme derlemesinde DLSS 2.0 ’ın yanı sıra Ray Tracing (Işın İzleme) efektlerinin de var olduğu söylenmişti. Bugün gelen haberler bu bilgileri doğrular nitelikteydi ve görüntülerin, Cyberpunk 2077 ’nin PC oyuncularına hitap eden yeni cins versiyonu olduğu ortaya çıktı.

Haberi veren dağıtılmış kaynaklar, oyunun NVIDIA GeForce RTX2080Ti üstünde 1080p ’de 60 FPS ile çalıştığını iletti. Bu durumun en yüksek ayarlar ve Ray Tracing efektleriyle aracısız ilgili olduğu aktarılırken Ray Tracing efektleri olmadan oyunun performansı hakkında bir data sahibi olunmadığı da söylendi. Yapılan derlemenin bir önizleme derlemesi olduğunu unutmamak gerektiğini söylememiz lüzum. Yani bu seslenmek oluyor fakat son versiyonla beraber performansta artışlar meydana gelebilir.

DLSS 2.0 doğru çözünürlük artırılabilir:

cyberpunk 2077

Kaynakların bildirdiği performans değerlendirmesinde ortaya meydana çıkan rakamların Cyberpunk 2077 ’den Ray Tracing ile neler beklenebileceği hakkında us verdiğini göz ardı etmemek gerek. 1080p olarak çalışan önizleme bir uçtan bir uca RTX GPU kullanıcıları DLSS 2.0 kullanırken çözünürlüğü daha da artırabilecek gibi duruyor. Şimdiye dek açıklananlara göre CD PROJEKT INKAR ’in Ray Tracing kullanması bekleniyor; bu sayede de sahnelere tamamlayıcı derinlik katılmasının önü açılmış olacak. 

Oyun için heyecanlı bekleyiş sürerken yapımcı CD PROJEKT INKAR bugün düzenlediği Night City Wire etkinliğinde o kadar değil yenilikten bahsetti ve oyuncuların beklentilerinin fazlasıyla karşılanacağına dair bazı ipuçları verdi. Etkinliğin başında yayınlanan yeni fragmanla birlikte şahsiyet ve oyun yapısı anlatılmaya çalışılırken ekibin de ilk kez detaylı tanıtımı yapılmış oldu. Çıkış tarihi olarak 19 Kasım 2020 bahşedilen oyun için geri sayım sürüyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir