Anasayfa / Genel / Cyberpunk 2077 ’de The Witcher 3’ten Bir Easter Egg Keşfedildi

Cyberpunk 2077 ’de The Witcher 3’ten Bir Easter Egg Keşfedildi

2020’nin belki de en çok beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077, sonbaharın sonlarına ertelenmişti. yine de oyunun ertelenmesi, basın mensuplarının oyunu izin verildiği kadar inceleyip oynamalarına ve oyun hakkında talimatlar yapmalarına engel olmadı.

Oyunla ilgili ortaya çıkan bilgilerden biri de CD PROJEKT INKAR ’in tekrar kendi yaptığı ve fazla popüler olan bir başka yapım The Witcher 3: Wild Hunt ’a ait bir easter egg barındırıyor. Oyun içerisinde bir dergide yapımın adı geçiyor

The Witcher 3, ‘retro’ oldu:

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ’nin açılış kısımlarında karşımıza meydana çıkan bu easter egg, GameSpot ’tan Edmond Tran göre keşfedildi. Oyuna Arasaka şirketinde bir karşısında istihbarat görevlisi olan V ile, ‘Corporate’ yolundan başlayan Tran, V ’nin ofisinde sağı solu kurcalamaya başladı. 

V ’nin ofisinde bir masa bulunuyordu ve masanın bir gözünden de bir retro oyun dergisi çıktı. Derginin kapağında The Witcher 3 ’ten bir görsel yer alıyordu. Görselde gördüğümüz kişiyse serinin sevilen karakteri Ciri ’den başkası yok.

Aslında oyunda bir şekilde Ciri ’nin olup olmayacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Karakterin boyutlar arasında yolculuk edebilme gücü olması ve daha önce Cyberpunk 2077 evrenini hatırlatan bir evrenden bahsetmesi de bu ihtimalin daha da güçlenmesini sağlıyordu.

Ciri ’nin Cyberpunk 2077 ’ye gelmesi zorlama:

cyberpunk 2077

öte taraftan Ciri ’nin yapıma dâhil olma seviyesi muhtemelen bu easter egg’den öteye gidemeyecek. Cyberpunk 2077 ’nin oyun yöneticisi olan Adam Badowski, yaptığı açıklamada Ciri ’nin oyunda yer almasına şüphesiz karşı olduğunu ve bu konudaki sorulardan korku ettiğini ifade etmişti. 

Stüdyonun kurucularından ve yöneticilerinden olan Marcin Iwinski ise yaptığı açıklamada Badowski ’nin olur ya ileride fikrini değiştirebileceğini ifade etmiş ve Ciri ’nin oyuna dâhil olma ihtimalini ayrıntılarıyla ortadan kaldırmamıştı. yine de oyun çıkmadan bu konuda kesin konuşmak olası yok.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir