Anasayfa / Genel / CS:GO ’ya Gelen Yeni Özellik, Düşmanların Engellere Rağmen Görünmelerine Neden Oluyor

CS:GO ’ya Gelen Yeni Özellik, Düşmanların Engellere Rağmen Görünmelerine Neden Oluyor

Valve, geçtiğimiz günlerde yılların eskitemediği Counter Strike: Global Offensive ’e yeni bir güncelleme getirmişti. Güncellemeyle birlikte CS:GO ’ya birkaç icat eklenmişti. Bu yenilikler arasında en sevilenlerden birisiyse oyuncuların diğer oyuncuları daha bakımlı görmelerini sağlayan ayardı.

Oyunun ayarlarından açılıp kapanabilen bu nitelik baştan sona oyuncular, rakipleri çok daha net bir şekilde görebiliyorlardı. Yani uzak veya yakın ayrım etmeksizin herhangi bir şekilde muhalif, arka plan renkleri gibi nedenlerle daha kuvvet görünür olmuyordu lakin bu yeni ayar, oyun içinde bazı sorunlara da yol açtı.

Düşmanlar engellere karşın görülebiliyor:

cs go

Birçok CS:GO oyuncusu, Reddit ve sözde platformlar üzerinden oyuna yeni gelen ayarla birlikte karşılaştıkları küçük ufak lakin fazlasıyla manâlı hataları paylaştı. Bu hatalar tamamen oyuncular, bir duvarın ya da sisin ardından olan düşmanların asıl hatlarını rahatlıkla görebiliyorlardı.

Bilhassa rekabetçi maçlarda büyük bir soruna neden olacak bu hatalar, hataları paylaşan oyunculara kadar daima ortaya çıkmıyordu oysa bu hata çıktığında ve aynı hata oyunun tekrarında görülmediğinde hatadan faydalanarak düşmanlarını izleyen bazı oyuncular, haksız yere duvar hilesi göstermek gibi bir nedenden dolayı banlanma riskiyle karşı karşıya kalabiliyorlardı.

cs go

CS:GO ’ya gelen yeni güncellemeyle birlikte gerçekte Valve da karakterlerin gözükmesini daha kolay hâle getiren bu özellik hakkında minik bir izah etme yapmıştı. Valve, paylaşılan blog yazısında bu nitelik hakkında daha fazla geliştirme yapmaları gerektiğini bildiklerini söylemişti.

Hatayla karşılaşan bir fazla kullanıcı, bu hatayı Valve ’a yolladı ama Valve ’ın yeni bir güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda şu an için hiçbir data bulunmuyor. Benzer şekilde hata yüzünden bir takım oyuncuların hileli yere banlanacakları gerçeği de hâlâ besbelli duruyor.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir