Anasayfa / Genel / CS:GO ve Dota 2 Sunucularına Erişimde Sorunlar Yaşanıyor

CS:GO ve Dota 2 Sunucularına Erişimde Sorunlar Yaşanıyor

Son dönemde insanların karantina sürecinin de etkisiyle hiç oynamadıkları kadar fazla oyun oynadıklarını biliyoruz. Steam ’in hemen olan etkin oyuncu sayısı geçtiğimiz dönemde peşpeşe rekorlar kırmıştı.  

Cumartesi akşamını Counter-Strike: Global Offensive ya da Dota 2 ile vermek isteyen oyuncular ise epeyce can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kaldı. Her iki oyunun da sunucularına oyuncular erişim sağlamakta zorluk yaşıyor. 

CS: GO ve Dota 2 çöktü mü?

cs: go

Oyuncuların büyük bir kısmı oyunlara erişmekte güçlük yaşıyor. Steam forumlarını teftiş ettiğimizde böylece çok birey, oyuna erişim sıkıntıları yaşadığını dile getiriyor. Oyunlara girmeyi başarabilenler ise mücadelelere giremiyor.

Steam forumlarındaki bir kullanıcıya göre oyunlara girmek muhtemel olsa bile herhangi bir haritada oynamak imkansız. Seçilen harita ne olursa olsun karşılaşmaya belirlenmiş bir zaman kaldığı belirtiliyor ve bu süre hiç azalmıyor. 

Herhangi bir oyun sunucusu 7/24 etkin olarak çalışmaz. En ufak mobil oyundan en büyük AAA oyunlara her oyunun sunucusu periyodik olarak bakıma gereklilik duyar. Aksi halde bu sunucular çok kısa bir süre içinde kalıcı olarak çökecektir. 

Steam bir sürpriz mi hazırlıyor?

dota 2

Yakın zamanda, Riot ’un uzun zamandır beklenen oyunu Valorant piyasaya çıkacak. Oyunun yayınlama tarihinin 2 Haziran olduğu biliniyor. Bu da Steam ’i bir takım aleyhinde önlemler almaya itmiş olabilir. Son günlerde sık yaşanan temas sorunları da Steam ’in yapabileceği bir sürprize muhabere ediyor olma ihtimali taşıyor. 

Kullanıcı forumlarında da dile getirilen bu fikirlerden ilki, Counter-Strike: Global Offensive’in en sonunda Source 2 motoruna kavuşacağı yönünde. Valorant öncesi oyunu bakım yapmak için Steam ’in de sahibi olan Valve ’dan böyle bir hareket gelmesi hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. 

Siz bu iki oyuna ilgi duyan oyunculardan biri misiniz? Siz de sunuculara erişim yaşamakta güçlüklerle karşılaştınız mı?

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir