Anasayfa / Genel / COVID-19’u Hafif Atlatanlarda Bile Antikor Üretildiği Saptandı

COVID-19’u Hafif Atlatanlarda Bile Antikor Üretildiği Saptandı

Bilindiği üzere koronavirüs salgını dünyayı etkisi altına almaya başladığından beri bu virüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri Fransa oldu. Durum böyle olunca ülkede meydana gelen aşırı olgu ve ölüm sayılarının da etkisiyle ülkenin bilim insanları ve araştırmacıları harekete geçti.  

Fransa ’da yer alan; biyoloji, mikroorganizmalar, hastalıklar ve aşılar üzerine araştırma ve incelemeler gerçekleştiren Pasteur Enstitüsü​ bünyesinde çalışan bilim insanları, koronavirüs hastalığını hafif atlatsanız deha vücudunuzun antikor üretimi sağlayarak bağışıklık sisteminizin güçlenmesine katkı maddesi koyduğu ortaya çıkardı.  

Vücutta antikor üretiliyor: 

koronavirüs

Fransa ’nın doğu bölgesinde bulunan iki ayrı hastanedeki koronavirüs hastalığını hafif atlatan toplam 160 hastane çalışanından kan örneği alan araştırmacılar, yaptıkları testler sonucu hastalığı hafif atlatan 160 kişinin hemen hemen tamamının koronavirüs belirtileri taşıdıktan sonraki iki hafta içerisinde virüse aleyhinde antikor geliştirmeye başladıkları sonucunu elde ettiler.  

Vücudumuza giren virüsleri etkisiz hâle getiren antikorlar, virüse yakalandıktan ve hastalığı atlattıktan daha sonra vücudunuzda daha süratli bir şekilde artmaya başlıyor fakat bu durumun koronavirüs salgını için de geçerli olup olmadığı demin bilinmiyor. İlginç bir şekilde koronavirüsü hafif olarak atlatan kişiler üzerinde yapılan incelemelerde bu kişilerdeki antikor seviyeleri son derece düşük çıkıyor. 

Koronavirüs salgını ve salgının atlatılması ardından vücutta meydana gelen antikor sayısı değişikliğine dair çalışmalarsa çoğu ülkede devam ediyor. Umarız en kısa zamanda yapılan testler ve çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak olan güvenilir bilgiler ışığında koronavirüs salgınına karşın bir çözüm bulunur. 

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir