Anasayfa / Genel / Çorum ’da Yakmak İçin Alınan Odunun İçinden 43 Takvim Mektup Çıktı

Çorum ’da Yakmak İçin Alınan Odunun İçinden 43 Takvim Mektup Çıktı

Çorum’un İskilip ilçesinde fırıncılık yaparak yaşamını sürdüren Salih Yiğit isimli bir yurttaş, fırınında yanmak üzere bir miktar odun aldı. Aldığı odunları yakabilmek için parçalayan Yiğit, bir odun parçasını kırdığında içerisinde para, resim ve mektup bulunan bir şişe ile karşılaştı. Olayın şokunu üzerinden attıktan daha sonra şişenin içini açan Yiğit, acayip bir hikayenin parçası haline geldi.

Yiğit’e tarafından mektup, 150 takvim bir evin tarihini anlatıyordu. Okuduklarından sonra mektubun kime ait olduğunu bulmak isteyen Yiğit, aynı mahallede yaşamış Vehbi Eryılmaz ve torunu Bahri Eryılmaz’la iletişime geçti. Durumu anlatan Yiğit, şişeyi hakiki sahiplerine teslim etti.

Odunun içinden çıkan, içinde mektup bulunan şişe

Şişe

Mektubu bölge Vehbi Eryılmaz, babası göre kaleme alınan mektubu okurken duygu dolu anlar yaşadı. Çünkü baba Eryılmaz, bu mektubu 43 sene önce yazmıştı ve mektup bulunmadan yıllar önce hayatını kaybetmişti.

Şişe

Yaşadığı olayla ilgili açıklamalarda yer alan Yiğit, şişeyi gördüğünde çok şaşırdığını ve mektubun hakiki sahibini bulmak için araştırma yaptığını söylüyor. Odunları, harap bir evin enkazından aldığını söyleyen Yiğit, tam 3 sayfalık mektupta yazanlardan daha sonra mektubu sahiplerine ulaştırmak için harekete geçtiğini belirtiyor.

Mektubun içinde bulunan fotoğraflar

Mektup

Yıllar daha sonra babasının mektubu ile karşılaşan Vehbi Eryılmaz da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Babasının laf konusu mektubu, büyükbaba evini tamir ettirirken yazmış olduğunu açıklayan Eryılmaz, natürel olarak yıllar sonra bu mektupla karşılaşmayı beklemediğini söylüyor. Mektubun 1977 yılında yazıldığını bildiren Eryılmaz, mektubun yazılış amacının hatıra vazgeçmek olduğunu ve bundan böyle bu hatıranın yaşatılacağını sözlerine ekledi.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir