Anasayfa / Genel / Corsair, Dudak Uçuklatan Fiyatlarıyla Vengeance Serisi Masaüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Corsair, Dudak Uçuklatan Fiyatlarıyla Vengeance Serisi Masaüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Birçoğumuzun RAM, bilgisayar kasası, soğutucu ve SSD üreticisi olarak bildiği marka Corsair, kendi masaüstü bilgisayarlarını da üretiyor. Masaüstü bilgisayar üretmek konusunda, vaktinde her ne kadar başarılı işlerin altına imza atmış olmasa da markanın bu sefer gösterişli geldiğini söyleyebiliriz. 

Corsair ’ın Vengeance a4100 ve i4200 adındaki iki yeni bilgisayarı, dinç teçhizat özellikleriyle birlikte geliyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan marka, ürettiği bilgisayarın birçok parçasını bünyesinde bulunan ekipmanlarla sağlıyor. 

Yeni Corsair Vengeance, günümüz oyunlarını oynatırken hiç sıkıntı çekmeyecek:

corsair vengeance

Hangi Vengeance serisi bilgisayarı seçtiğinizin önemi olmaksızın ikisi de beraberinde Hydro Series H60 sıvı soğutma sistemi getirecek. İşlemcinizi serin tutmak için kullanılacak soğutucu, gücünü Corsair RM750 80+ gold sertifikalı kaynaktan alacak. Lüzum ekran kartı gerekse işlemcinin tam performansta çalışmasında sorun yaratmayacak güç kaynağı, iCUE 200T RGB temperli sırça kasanın aşağı bulunacak. Bütün bu Corsair ekosistemini tamamlayan son şeyse Corsair ’ın RGB kontrolcüsü, iCUE programı olacak.

Bilgisayarın içine gelecek olursak iki model bambaşka donanımlara sahip. Vengeance a4100, işlemci olarak AMD Ryzen 7 3700X ’ten gücünü alıyor. İsteyenlerin cüzi bir tedarik vererek Intel i7 seçim edebileceğini ekleyelim. Ekran kartı olarak NVIDIA GeForce RTX 2070 Super barındıran bilgisayar, 16 GB 3.200 MHz ’de çalışan Vengeance RBG PRO RAM’lere sahip. 

Performans olarak daha fazlasını isteyen kullanıcılar için Vengeance i4200 ’ü öneririz. Bu canavarın içinde Intel ’in amiral gemisi Core i7 10700KF işlemcisi bulunuyor. Bütün yükte 5,1 GHz hızlara ulaşan işlemciye, ekran kartı olarak NVIDIA GeForce RTX 2080 Super eşlik ediyor. Bellek olaraksa i4100 ’deki RAM tercihlerini burada da görüyoruz. 

Vengeance i4200, 2.400 dolar (vergiler hariç 16.400 TL) fiyat etiketine sahip.  Ufak kardeşi a4100 ise 1.800 dolar (vergiler hariç 12.300 TL) ile satışa sunulmuş durumda. 

Hakkında admin

Check Also

Huawei, Önümüzdeki Sene Amiral Gemisi Telefonlarında 'Sıvı Lens' Teknolojisini Kullanacak

Huawei, Önümüzdeki Sene Amiral Gemisi Telefonlarında ‘Sıvı Lens’ Teknolojisini Kullanacak

Teknolojinin gelişim hızı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Bu süreçten akıllı telefonlarımızda kullanılan bileşenler de büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir