Anasayfa / Genel / Çin’den Önemli Açıklama: Koronavirüs 20 Sene Hayatta Kalabilir

Çin’den Önemli Açıklama: Koronavirüs 20 Sene Hayatta Kalabilir

Çin ’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından kısa vakit içerisinde dünya geneline yayılıp böylece çok ülkede milyonlarca olgu sayısına ve can kayıplarına sebebiyet veren koronavirüs, ülkemizde etkisini azaltmış olsa da demin tam olarak durdurulabilmiş değil. Dünya çapında yapılan çare ve aşı çalışmaları bilim dünyasını kenetlemiş durumda. Ülkeler de alınan önlemleri devam ettirmeyi sürdürüyor ve bununla birlikte yeni adi denilen bir yaşam tarzı benimsemeye çalışıyor ama hemen şimdi virüsün etkileri iyice kaybolmuş yok.

Koronavirüsle ilgili adeta her gün gelen haber ve açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi. Hastalığın birincil görüldüğü yer olan Çin ’de ödev yapan bir tıbbi danışman, virüsün eksi 20 derecelik hava koşulunda 20 sene yaşayabileceğini öne sürdü. Açıklamayı gerçekleştiren Profesör Li Lanjuan, koronavirüsün soğuk hava koşullarına tahammül kabiliyetinin oldukça yüksek olduğunu ve tamamiyle bu sebeple geçtiğimiz aylarda ülkeler aralarında zahmetsizce yayılım gösterdiğini öne sürdü.

Donmuş gıdalar da oldukça güvenli olmayan:

koronavirüs

Profesör Li Lanjuan virüsün soğuğa olan dayanıklılığının donmuş gıdalar üstünde etkili olduğunu da bahis etti. Lanjuan, bu tarz gıdalar üzerinde yaşayabilecek koronavirüsün halk müziği arasındaki bulaşma riskini artırdığını söyledi ve bu büyük tehlike nedeniyle donmuş gıda ticaretinde kontrollerin çok sıkı hâle getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Donmuş yiyecek satılan Pazar yerlerinden virüs yayılımının oldukça seri ve pozitif olduğunun altını çizen Profesör Li Lanjuan, “Virüs birkaç ay baştan başa eksi 4 derecede ve 20 sene eksi 20 santigrat derecede hayatta kalabilir.” sözlerini kullandı. Virüs üzerindeki incelemeler tüm dünya çapında en süratli şekilde sürdürülürken, koronavirüsün ilk görüldüğü yer olan Çin ’den gelen bu yeni iddia ve uyarılar bilim insanları tarafından ne değin dikkate alınacak ilerleyen günlerde buna defalarca birlikte tanık olacağız.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir