Anasayfa / Genel / Çin, Ünlü Oz Dizisinde Oynayan Oyuncuyu İdama Mahkum Etti

Çin, Ünlü Oz Dizisinde Oynayan Oyuncuyu İdama Mahkum Etti

Çin medyası, 2013 yılında Çin ’de uyuşturucu kaçakçılığından yakalanan Avustralyalının kimliğini açıkladılar. Haberlere kadar 55 yaşındaki Karm Gillespie, 2013 yılında Guangzhou şehrindeki havalimanında bagajında 7.5 kilogram metamfetaminle yakalandı. Haberlere tarafından 7 yıl önce yakalanan Gillespie’a geçtiğimiz hafta idam cezası verildi.

HBO ’da 1997 ’yle 2003 yılları aralarında yayınlanan Oz dizisinde rol alan Karm Gillespie, oyunculuğu bıraktıktan daha sonra yatırım danışmanlığı yapmaya başlamıştı. Gillespie, 2013 ’te Çin ’de yakalandıktan daha sonra ne Çin be Avustralya hükümeti ne de Gillespie ’ın ailesi kamuoyuna bir açıklama yapmamıştı.

Arkadaşları Karm Gillespie ’ın kaybolduğunu düşünüyordu

Karm Gilespie

Aile ve ülke yönetimleri tarafından tanımlama yapılmaması nedeniyle meşhur oyuncunun arkadaşları, Gillespie ’ın kaybolduğunu düşünüyorlardı. Gillespie ’ın arkadaşlarından girişimci Roger James Hamilton, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, “Onu birkaç yıl boyunca aradık çünkü aniden ortadan kaybolmuştu. Arkasından yeni bir hayata açtırmak istediğini düşünerek arayışlarımızı sonlandırmıştık. Bugün başına gelenleri öğrendim” dedi. 

Yayınlanan haberler sonrası açıklama yapan Karm Gillespie ’ın ailesi, davanın gidişatına muavin olmadığını düşündükleri için durum hakkında spekülasyon yapılmamasını isteyerek mahremiyet talep ettiler. 

Avustralya Başbakanı da Gillespie ’ın idam kararı hakkında açıklama yaptı

Karm Gilespie

Karm Gillespie hakkında bahşedilen idam kararıyla ilgili tanımlama yapan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Gillespie ’ın Çin ’de gözaltına alındığından haberleri olduğunu ve Çinli mevkidaşlarıyla dava hakkında geçmişte bağlantı kurduklarını açıkladı. Morrison, “Ben ve hükümetim Avustralya vatandaşı Karm Gillespie’nin Çin’de idama hükümlü edilmesi sebebiyle çok üzgünüz” dedi. 

Gillespie ’ın idam kararı hakkında hükümet cephesinden bir açıklama da Avustralya Ticaret Bakanı Simon Birmingham ’dan geldi. Çin ’in idam kararını kınadıklarını söyleyen Bakan Birmingham, konsolosluk üzerinden Gillespie ’a takviye vermeye devam edeceklerini açıkladı. 

Karm Gilespie

Avustralya Ticaret Bakanı, Karm Gillespie ’ın idam kararının Çin ’in Avustralya ’ya karşı bir misillemesi olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Ancak Avustralya ’nın muhafazakar medyası, idam kararını misilleme olarak değerlendiren haberler yapmaya devam ediyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir