Anasayfa / Genel / Çin ’de Tesla ’nın Sağlamlığını Tekrar Gözler Önüne Seren Bir Kaza Yaşandı

Çin ’de Tesla ’nın Sağlamlığını Tekrar Gözler Önüne Seren Bir Kaza Yaşandı

Elektrikli otomobillerin öncüsü olarak görülen Tesla, bugüne dek piyasaya sürdüğü tüm araba modelleriyle alkış ve takdir toplamayı başardı. Şirket, her otomobiliyle birlikte birkaç yeni teknolojiyi de kullanıcılara sundu ama Tesla ’ların en sevilen özelliklerden birisi otomobillerin güvenliğiydi.

Tesla, geçtiğimiz aylarda da birkaç defa bahsettiğimiz üzere günümüzün en güvenli otomobillerini üreten şirket. Pek ancak şirketin otomatik pilotunun güvenliğinin yanı sıra aracın kendi güvenliği de epey yüksek bir seviyede. O Kadar bu seviye ne kadar yüksek? Bugün Çin ’de meydana gelen bir kazada Tesla ’ların ne kadar tehlikesiz oldukları bir kez daha ortaya çıktı.

Tesla Model 3’ün karıştığı kaza:

tesla model 3

Bugün Çin ’de bir adet Tesla Model 3 bir trafik kazasına karıştı. Kaza, epeyce kötüydü. Kazaya karışan Tesla Model 3, en sonunda ters bir şekilde zeminde kaldı oysa aracın görülen az daha hiçbir yerinde ciddi bir kaza izi yer almıyordu.

Tabii Tesla Model 3 ’ün bu dayanıklılığı aracın mimarisinde yatıyor. Tesla, aracın takla atmasını engellemek için elektrikli otomobilin bataryalarını en ince ayrıntısına kadar aracın alt kısmına yerleştirmiş durumda fakat tüm bunlar yalnızca bu önlemle bitmiyor. Yukarıda gördüğümüz kazada nasıl oldu da Tesla Model 3 ’ün üstünde bulunan cam kırılmadı?

tesla model 3

Tesla Model 3 ’ün üstünde yer alan bu cam, aracın içinde yer alan kişilerin güvenliğini temin etmek için iki kat sertleştirilmiş camdan yapılmış. Bu yetmezmiş gibi cam, termoplastik malzemeyle de kaplanmış. Böylece Tesla Model 3, ters dönse bile kırılmayan bir cama sahip olmuş.

Tesla Model 3, 2018 yılında yapılan testlerde oldukça iyi sonuçlar almıştı. Şirketin sevilen arabulucu, testlerde yaralanma ihtimali en az olan vasıta sıralamasında ilk sıradaydı. Tesla, yalnızca Model 3 ile yok, Model S ve Model X modelleriyle de listede kendini göstermişti. Dahası sıralama Tesla Model 3, Tesla Model S ve Tesla Model X şeklindeydi.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla tarafından dünyanın en hızlı mobil operatörü ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir