Anasayfa / Genel / Christopher Nolan ’ın Filmi Tenet, Bir Kez Daha Ertelendi

Christopher Nolan ’ın Filmi Tenet, Bir Kez Daha Ertelendi

Christopher Nolan ’ın yeni filmi Tenet, koronavirüs pandemisi ardından izleyicileri sinema salonuna yeniden eğlence edecek bir film olarak görülüyordu. Normalde 17 Temmuz ’da vizyona girmesi planlanan film, şu anda bir kez daha ertelendi. Hollywood Reporter ’ın haberine kadar kült film olma potansiyeline sahip yeni Nolan filminin vizyon tarihi ağustos ayının ortalarına içten geriledi. 

Warner Bros., geçtiğimiz günlerde filmin vizyon tarihini 31 Temmuz ’a ertelemişti. Pandemi sebebiyle ertelenen film, bu duyurunun arkasında bir kere daha ertelendi. Yeni ertelemeyle birlikte filmin vizyon tarihi 12 Ağustos 2020 oldu. ABD ’de virüsün hala teftiş edilemediğini göz önüne alırsak Tenet ’i Ağustos ayında da izleyemeyebiliriz. 

Tenet fragmanı:

Tenet ’in hikayesi ne?

Christopher Nolan ’ın Interstaller, Inception gibi filmlerinde kullandığı “vakit manipülasyonu” bu filmde de ayrı bir şekilde ele alınıyor. Tenet ’te süre geriye akmıyor, bunun yerine “aksine çevirme” yapılıyor. Bunu daha net bir şekilde açıklamak icabında ateş ettiğinizde mermi silahtan çıkmıyor, silaha geri dönüyor. 

Anlamanın kolay olmayacağını düşündüğümüz filmi izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz, oysa pandemi süreci düşünüldüğünde Tenet ’in daha artı ertelendiğini görebiliriz. 

Tenet dıştan önümüzdeki ay çıkması beklenen bir öteki film olan Mulan, hala bir askıya alma kararı almadı. Disney ’in filmi olan Mulan, eğer bir durdurma almazsa 24 Temmuz 2020 ’de seyirciyle buluşacak. Elbette, çok yakında bu film için de bir durdurma açıklaması görebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Wikipedia 3 Yıl Kapalı Kaldığı İçin BTK'ya Tazminat Davası Açıldı

Wikipedia 3 Yıl Kapalı Kaldığı İçin BTK’ya Tazminat Davası Açıldı

Bilge Doğru isimli bir vatandaş, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) dava açtı. Wikipedia’ya uygulanan 3 yıllık idari …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir