Anasayfa / Genel / Chernobyl’in Yönetmeni, The Last of Hafıza Dizisinin Pilot Bölümünü Yönetecek

Chernobyl’in Yönetmeni, The Last of Hafıza Dizisinin Pilot Bölümünü Yönetecek

Geçtiğimiz aylarda PlayStation ’ın en sevilen oyunlarından bir adam başına olan The Last of Hafıza ’ın dizi uyarlamasının geleceği resmi olarak açıklanmıştı. Sevilen oyunun dizi uyarlamasıyla ilgili yeni bir veri daha ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Chernobyl mini dizisinin yönetmeni Johan Renck ve dizinin yaratıcısı Craig Mazin, HBO ’da yayınlanacak olan The Last of Us uyarlamasının pilot bölümü her yerde bir araya geliyor. Renck, dizinin beş bölümünün de yönetmenliğini üstlenirken dizinin yaratıcılığını Mazin ve Renck ikilisi üstlenmişti.

The Last of Fikir dizisini Mazin uyarlayacak

the last of us

Craig Mazin, The Last of Zihin ’ın TV ’ye uyarlanmasından sorumluluk sahibi isim olarak seçilmişti. Naughty Dog ’un elinden çıkan sevilen oyun, bir filme ya da TV dizisine uyarlanabilecek yapımlardan bir adam başına arasında görülüyordu. Oyunla ilgili birincil plan bir film uyarlaması olsa da Naughty Dog ’dan Neil Durckmann, filmdeki zaman kısıtlamasının istenilen hikâyeyi anlatmada sorun yaratacağını düşünüyordu. HBO da oyunun haklarını satın alarak projenin başına Mazin ’i geçirdi.

Renck ’in bu projeye katılışı ise verdiği bir röportajda ortaya çıktı. Discussing Film ’e bir röportaj veren Renck, The Last of Fikir ’ta yönetimsel yapımcı olarak Mazin ’e katılacağını ve en azından pilot bölümün başındaki isim olacağını açıkladı. Renck, bunun haricinde şu lahza için herhangi bir şey söyleyemeyeceğini açıklama etti.

the last of us 2

Mazin ile birlikte dizideki karakterlere nasıl yaklaştıklarını da anlatan Renck, Joel ve Ellie ’nin popüler kültürde ikonik karakterler olduğunu ve ekranda nasıl resmedilecekleri konusunda insanların beklentileri olduğunun farkında olan olduklarını söyledi. Renck, Mazin ile birlikte Druckmann ’la aralıksız temasa geçtiklerini söylerken oyundaki karakterlerin, kitaptaki karakterlere kadar uyarlanmasının daha zorlama olduğunu da açıklama etti.

Natürel ikilinin Chernobyl ’de epeyce başarılı bir meslek çıkardıklarını göz önünde bulunduracak olursak The Last of Hafıza ’ta da yeniden bir araya gelmeleri çok da hayret verici yok. Dizi, 2021 yılında seyircileriyle buluşacak. Peki, sizin diziden beklentileriniz neler?

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir