Anasayfa / Genel / Capcom, Resident Evil Oyunlarının Toplamda 100 Milyon Satışı Geçtiğini Duyurdu

Capcom, Resident Evil Oyunlarının Toplamda 100 Milyon Satışı Geçtiğini Duyurdu

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden biri olan Capcom, bugün kendi sitesi üstünde paylaştığı yazılı basın açıklamasında, şirketin ününü büyük oranda borçlu olduğu oyunlardan biri olan Resident Evil serisinin toplamda 100 milyon satışı aştığını duyurdu ve Resident Evil, şirket tarihinde 100 milyon satışı geçen birincil oyun serisi oldu. Hem açıkladığı satış rakamlarının yanı sıra Capcom, son birkaç yıldır satışlarda nasıl yeni stratejiler izlediklerini de açıkladı.

Birçok filme, çizgi romana ve kitaba uyarlanan Resident Evil, başlangıçta 1996 yılında piyasa sürülmüştü. 1996’dan bu yana belli başlı oyunları ve remake’leriyle beraber 10’un üstünde oyuna sahip olan süratli, oyun dünyasında en fazla belli oyun serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu sene nisan ayında çıkan son remake Resident Evil 3, yalnızca iki ayda 2 milyon kopyanın üstünde satarken serinin son esas oyunu olan Resident Evil 7 Biohazard, piyasa sürüldüğü 2017 yılından bu yandan 7,5 milyon kopya satmış durumda. Toplam 100 milyonu aşan satışların %80‘iyse Japonya dışındaki ülkelerden geliyor.

Capcom nasıl bir satış stratejisi izliyor?

capcom

Kendi sitesi üzerinden yayınladığı basın açıklamasında Capcom, geçtiğimiz son birkaç yıldır yeni bir dijital satış stratejisi izlediklerini belirtiyor. Capcom, bu yeni stratejileriyle 250 öbür ülke ve bölgeye kadar oyunlarının fiyat politikalarını düzenleyerek keza oyunlarının raf ömrünü artırıyor keza de alıcı kitlesini genişletebiliyor. Hem Resident Evil serisinin uyguladıkları yeni politikalar sonucunda bu denli başarıya ulaştığını bildiren Capcom, bir oyun serisi için istikrarlı tarihler belirlemenin de epeyce manâlı olduğunu vurguluyor. Hem kesintisiz gelişen teknolojinin imkânlarından faydalanarak eski oyunlarını remake olarak kullanıcılara baştan sunan Capcom, bu sayede de Resident Evil serisinin ismini güçlü bir şekilde ayakta tutmayı başarıyor.

Capcom’dan gelen tek haber Resident Evil’ın satmak rakamları yok. Şirket hem 2021 yılında yeni tür konsollara ve PC’ye gelecek olan yeni oyun Resident Evil Village‘ı da duyurdu. Resident Evil 7’nin baş kahramanı Ethan olarak her tarafta maceraya atılacağımız Resident Evil Village, daha şimdiden serinin hayranları tarafından ilgiyle bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir