Anasayfa / Genel / Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’dan Irkçılığa Aleyhinde Manalı Mesaj

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’dan Irkçılığa Aleyhinde Manalı Mesaj

Call of Duty: Modern Warfare ve battle royale oyunu Warzone’da ırkçılığa karşı yeni önlemler alacaklarını duyuran Activision ve Infinity Ward, bu anlamda kayda değer bir adım attı. Infinity Ward, oyunlarına Black Lives Matter hareketini destekleyen ekranlar ekleyen yeni bir güncelleme yayınladı.

Infinity Ward, daha önce Çağdaş Warfare’de ırkçılığa karşı savaşı sürdürdüklerini ve bu konuda yeterince başarılı olamadıkları için özür dilemek istediklerini açıklamıştı. Artık Call of Duty: Çağdaş Warfare ve Warzone oyuncularına, çok oyunculu karşılaşmaları bitirdikten sonra istemcilerini güncellemeleri gerektiği söyleniyor ve güncelleme yapıldığında ırkçılık karşıtı mesaj oyunların açılış ve doldurma ekranlarında beliriyor.

call of duty modern warfare, black lives matter

Call of Duty oyunlarına gelen güncellemenin peşinde başlangıç ekranına taşınan mesajda, “Topluluğumuzun canı acıyor. Topluluğumuzun deneyimlediği sistemsel eşitsizlikler bir kez daha sahnede. Call of Duty ve Infinity Ward denklik ve katılımı temsil ediyor. Siyahi toplumun ırkçılığa ve adaletsizliğe karşı sürdürdüğü duruşun arkasındayız. Değişim olana ve Black Lives Matter kazanana değin katiyen olmaya çalıştığımız topluluk olamayacağız.” ifadeleri yer alıyor.

warzone, black lives matter

Infinity Ward’ın oyuna eklediği mesaj, açılış ekranının yanı sıra doldurma ekranlarında da gösteriliyor. Çoğu oyun şirketi, ABD’de baş gösteren polis şiddeti ve George Floyd’un öldürülmesine karşın protestoların arkasından siyahımsı topluluklara yardım açıklamaları yayınladı. Sony, dün gerçekleştirmeyi planladığı PS5 etkinliğini iptal etti ve bazı oyun geliştiricileri, yeni oyun duyurularını erteledi.

Bu tarz anlamlı mesajların oyunlarda yer alması, ırkçılığa aleyhinde savaşı geniş kitlelere yaymada manâlı rol oynuyor. Son olarak, Take Two kadar NBA 2K20 oyuncularına üzerinde “Black Lives Matter”, “I Can’t Breathe” ve “Say Their Names” yazan tişörtler bedava olarak verildi.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir