Anasayfa / Genel / Call of Duty Mobile, Efsanevi Çıkışıyla İndirme Sayısında PUBG Mobile’ı Geçti

Call of Duty Mobile, Efsanevi Çıkışıyla İndirme Sayısında PUBG Mobile’ı Geçti

Activision’ın geçtiğimiz sene mobil platformlara getirdiği Call of Duty efsanesi kısa süre içinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Popüler battle royale oyunu Call of Duty Mobile, şimdiye kadar ulaştığı indirilme sayısıyla aynı süre dilimi içinde öteki rakiplerinin gösterdiği performansı açık ara geride bıraktı.

Tencent Timi Studios ile ortaklaşa geliştirilen Call of Duty Mobile, 1 Ekim 2019’da Android ve iOS için piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana sürekli çoğalan oyuncu kitlesiyle bir mobil battle royale kralı olabileceğini gösterdi. Böylece ancak pazarda geçirdiği birincil 265 günde, PUBG Mobile’ın çıkışından sonraki aynı süreçte elde ettiği indirilme sayısını dahi geride bıraktı.

Call of Duty Mobile şimdiye dek 250 milyondan pozitif indirildi

call of duty mobile indirme sayısı

Call of Duty Mobile, Android ve iOS mağazalarında geçirdiği 265 günde toplam 250 milyondan pozitif indirildi. PUBG Mobile ise çıkışından sonraki birincil 265 günde 237 milyon, Fortnite Mobile da 78 milyon indirilmeye ulaşmıştı. Call of Duty Mobile aynı zamanda diğer mobil battle royale oyunlarından daha fazla gelir elde de etti.

Call of Duty Mobile elde edilen gelirlerde de zirveyi bırakmadı

call of duty mobile

Call of Duty Mobile, ilk 265 gün içinde küresel kullanıcı harcamaları açısından PUBG Mobile ve Fortnite Mobile’ı geride bıraktı. Call of Duty’nin mobil battle royale oyunu, PUBG Mobile’dan %78, Fortnite Mobile’dan da %83 daha yüksek gelir elde etmeyi başardı. Oyun, yapımcılarına şimdiye kadar toplamda 327 milyon dolar kazandırdı.

Oyun, pazardaki en iyi performansı ise lansman ayı olan Ekim 2019‘da gösterdi. Call of Duty Mobile birincil ayında 55 milyon dolar kazanç etti. Ayrıca Mayıs 2020’de gelirler ikinci defa tırmanışa geçerek 53 milyon dolara ulaştı.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir