Anasayfa / Genel / Büyük Değişimler Geçiren Yeni 2020 Kia Rio Tanıtıldı

Büyük Değişimler Geçiren Yeni 2020 Kia Rio Tanıtıldı

Son dönemde yaptığı cesur hamlelerle otomotiv piyasasının en gösterişli markalarından birine dönüşen Kia, bir süredir üstünde çalıştığı yeni Rio modelini gün yüzüne çıkardı. Keza tasarım keza de donanım tarafında fazla manâlı değişimler geçiren araç, geniş tamponu ve standart olarak sunulan yeni LED farları ile çok daha hareketli bir görünüme kavuşmuş.

Yeni 16 inç alaşımlı jant opsiyonu sunan Kia Rio, Gri ve Sportif Mavi elde etmek üzere iki yeni gövde rengi ile geliyor. Aracın içine girdiğinizde, dışardaki tasarım etkileyici tasarım dilinin burada da devam ettiğini görüyorsunuz. Yeni Rio ’daki en büyük değişiklerden biri, 8 inçlik yeni veri-ağırlama ekranı ve 4.2 inçlik gösterge paneli olmuş. 

Majyajlı Rio, standart olarak sunulan yeni LED farları ile çok daha kavgacı ve hareketli görünüyor

makyajlı kia rio

Son derece teknolojik bir araç olan Kia Rio, , araç ve bisikletlileri tanıma, Şerit Koruma Yardımı, Zeki Hız Sabitleyici, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı, Zeki Hız Sınırı Uyarısı, Şerit Peşine Düşüp Takip Yardımı ve Arka Gezgin Uyarısı gibi sürüş deneyimini iyileştiren öyle fazla sisteme konut sahipliği yapıyor. Tabii bu özelliklerin dağıtılmış yapılandırma seçeneklerine kadar istikrarsızlık gösterdiğini söylemekte fayda var.

Yeni Rio ’daki en büyük değişiklerden biri, 8 inçlik yeni bilgi-gösteri ekranı ve 4.2 inçlik gösterge paneli olmuş

2020 kia rio

Yeni tür Kia Rio ’da, 1.0 litrelik hafif hibrit motor bulunuyor. Üç silindirli motor, rejeneratif frenleme sistemi doğruca yüksek bir yakıt verimliliği vadediyor. Güney Koreli üreticinin “akıllı manuel şanzıman” adını verdiği yeni özelliğini destekleyen ilk modellerden biri olan makyajlı Rio, selefine göre karbondioksit salınımını yüzde 8 azaltmış durumda.

Akıllı manuel şanzıman özelliğine sahip olan araç, selefine kadar yüzde 8 daha az karbondioksit salınımı yapıyor

Kia Rio

bu vesileyle, araçta 1.0 litrelik hafif hibrit motor seçeneğinin yanı sıra, 1,2 litrelik atmosferik ünite opsiyonun bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim. Açılış seviyesinde altı kademeli manuel şanzıman sunan Kia Rio 2020, bu yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Aracın fiyatlandırması ise şimdilik belli yok. 

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir