Anasayfa / Genel / Bütün Call of Duty Oyunlarının Yeni Sezon İçerikleri Ertelendi: Acilen Sırası Değil

Bütün Call of Duty Oyunlarının Yeni Sezon İçerikleri Ertelendi: Acilen Sırası Değil

Infinity Ward ve Activision, ABD’de polis şiddetine ve ırkçılığa karşısında düzenlenen protestoların ardındaki Call of Duty: Çağdaş Warfare ve battle royale oyunu Warzone’un yeni güncellemesini erteleme kararı aldı. Çağdaş Warfare ve Warzone’un 4. sezonuna ilave olarak, Call of Duty Mobile’ın 7. sezonu da süresiz olarak ertelendi.

Call of Duty Çağdaş Warfare’in 4. sezonunun, yeni silahlar, haritalar ve yeni operatör Captain Price ile birlikte 3 Haziran Çarşamba günü yayınlanması planlanıyordu. Call of Duty: Mobile da yeni sezona 5 Haziran Cuma günü “radyoaktif casus” temasıyla devam edecekti.

ABD’deki protestolara oyun dünyasından yardım sürüyor

call of duty, captain price

Call of Duty devlete ait Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Hepimiz Çağdaş Warfare, Warzone ve Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonlarını oynamayı dört gözle beklesek de, şu anda sırası değil. Modern Warfare Sezon 4 ve Call of Duty: Mobile Sezon 7’nin lansmanlarını ileri tarihlere taşıyoruz. acilen eşitlik, adalet ve değişim için konuşanları görüp duyma zamanı. Biz yanınızdayız.” ifadeleri yer aldı.

ABD’nin Minnesota eyaletinde Geourge Floyd’un öldürülmesinin arkasında ülke çapında polis şiddetine karşısında protesto gösterileri başladı. Sony, ülkede gelişen eylemlerin arkasından perşembe günü gerçekleştirmeyi planladığı PlayStation 5 etkinliğini durdurma kararı almıştı. Aynı şekilde EA de PS5 için gelecek olan Madden 21’e ilk manzara sunacağı tanıtım etkinliğini protestolara yardım vererek belirsiz olarak erteledi.

Hakkında admin

Check Also

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, Kasım Ayı Ücretsiz PlayStation Plus Oyunlarını Açıkladı

Sony, PlayStation Plus aboneliğine sahip olan kullanıcıların kasım ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir