Anasayfa / Genel / Burger King ’in Tesla ’nın Açığını Kullanarak Yaptığı Dahiyane Reklam Filmi (Video)

Burger King ’in Tesla ’nın Açığını Kullanarak Yaptığı Dahiyane Reklam Filmi (Video)

Ünlü hazırlanmış yemek lokanta zinciri Burger King, Tesla otomobillerdeki otomatik pilot özelliğinin bir açığını keşfedince akıl doymuş bir reklam filmine imza attı. Tesla’nın bir süredir beta testini yaptığı ‘Traffic Light and Stop Sign Control’ (Trafik Işığı ve Dur İşareti Kontrolü) özelliğindeki bir hata sebebiyle otomatik pilot, haritadaki Burger King restoranı işaretlerini ‘Dur‘ işaretiyle karıştırıyor ve bir takım örneklerde Burger King şubesinde yavaşlamaya başlıyor.

Kesinlikle Tesla, Burger King veya diğer bir restoranla trafik işaretinin karışması için çaba sarf etmiş değil oysa Burger King bu hatadan faydalanarak bir reklam filmi çekti ve kısa bir süreliğine de olsa Burger King şubesinde duran Tesla vasıta sahiplerinin resim paylaşmaları durumunda ücretsiz Whopper alabileceklerini söyledi.

İşte Burger King’in Tesla otomatik pilotun hatasını değerlendirip tam on ikiden vurduğu reklam filmi:

Tesla’nın açığı akıllıca bir pazarlama stratejisiyle birlikte reklam filmine dönüştü. Burger King, reklamında “Zeki otomobiller, bir Whopper için duracak değin akıllıdır” ve “Suni akıl canınızın neyi çektiğini bilir” mesajları veriliyor.

Tek jurnal kampanya baştan başa Tesla vasıta sahipleri, sadece yazılım hatasından faydalanarak Whopper’a sahip olmadılar. Bir Burger King park yerinden çekilmiş fotoğrafları zeka ücretsiz Whopper için yeterliydi. Burger King daha önce de Google Home’u kullanarak aynı bir girişime imza atmıştı. 

Burger King

öte taraftan Burger King bu alıcı etkileşimleri alarak hareket eden tek marka değil. Sosyal medyayı epeyce aktif ve etkin kullanan Wendy ’s markasını muhalif firmalara attığı laflarla biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda Burger King ’in meşhur menüsü Whopper hakkında açıklama yapan Wendy ’s, kullanılan malzemelerin kalitesi hakkında konuşmuştu. Şüphesiz bu Wendy ’s markasının ilk vukuatı yok. sıkça karşı taraf firmalarına söz atan Wendy ’s, rakipleriyle sosyal ağ üzerinden tatlı atışmalar yaşamayı seviyor.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir