Anasayfa / Genel / Bugatti Chiron Divo ve Chiron Pur Sport, Nürburgring Pistinde Görüntülendi (Video)

Bugatti Chiron Divo ve Chiron Pur Sport, Nürburgring Pistinde Görüntülendi (Video)

Almanya‘da yer alan meşhur Nürburgring pisti doğrusu F1 yarışları için tasarlansa da spor otomobil severlerin ve yeteneklerini pistlerde test etmek isteyenlerin uzun yıllardır gözde pisti hâline gelmiş durumda. Almanya’da düzenlenen Industry Pool etkinliğinde Bugatti Chiron ailesinin iki yeni hiper üyesi Bugatti Chiron Divo ve Bugatti Chiron Pur Sport, araba ve motor sporları dünyasında sıkça ‘Yeşil Cehennem’ olarak da adlandırılan Nürburgring pistinde zorlu bir deneme sürüşüne ast tutuldu.

Industry Pool etkinliği kapsamında Nürburgring pistinin değişik kısımlarında en üst limitlerinde test edilen araçların resmi olarak gözünün yaşına bakılmamış diyebiliriz. Bu test edilen iki hiper araba Bugatti Chiron Divo ve Chiron Pur Sport’ta 16 silindirli motorlar ve 1.500 beygir gücü bulunuyor. Automotive Mike isimli bir YouTube kanalı tarafından kaydedilen bu testleri gelin her zaman beraber izleyelim.

Bugatti Chiron Pur Sport’un testi:

Bugatti Chiron Pur Sport, 8 litrelik ve 16 silindirli 1.500 at gücü üreten motoruyla tam bir pist canavarı olarak nitelendiriliyor. Olağan Chiron’a tarafından daha iyi bir aerodinamik performansı için yenilenen body kit’e sahip olan Chiron Pur Sport, hem yeni 1,9 metrelik rüzgarlığıyla normal bir Chiron’dan daha adaleli bir yol tutuş performansı sergiliyor. Bu sene sonunda sahiplerine teslim edilmesi beklenen Bugatti Chiron Pur Sport’un fiyatıysa 3,3 milyon dolar civarlarında.

Bugatti Chiron Divo’un testi:

Bugatti Chiron’un yalnızca body kit’i yenilenmiş bir versiyonu olarak kabul edilen Bugatti Chiron Divo, yüksek hızdansa iyi yol tutuş performansı göstermesi için tasarlanmış bir araba olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda Bugatti Chiron Divo, saatte azami 380 km hıza değin yükselebiliyor. Bu iki hiper otomobildense 60 adet Chiron Bugatti Chiron Divo ve 40 adet Bugatti Chiron Pur Sport olmak üzere toplamda sadece 100 adet üretilecek.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir