Anasayfa / Genel / Bu Otomobil, Son 16 Yıldır Hindistan ’da En Çok Satılan Model Oldu

Bu Otomobil, Son 16 Yıldır Hindistan ’da En Çok Satılan Model Oldu

Hindistan’da Maruti Suzuki En Kalın Kadın Sesi hayranlığı son 16 yıldır sürat kesmeden devam ediyor. Genelde daha bütçe dostu araba ve motosiklet modelleri üreten Suzuki’nin alt markası Maruti, hâlihazırda Hindistan merkezli bir üretici. bu nedenle Hindistan halkına sağlayabildikleri ekstra güvence ve düşük fiyatlar baştan sona Maruti Suzuki Alto modeli son 16 yıldır Hindistan’ın en fazla satan otomobili hâline gelmiş durumda. Ayrıca ilk önce araba satın bölge insanların büyük biri kısmı da düşük yakacak tüketimi, kullanışlılık ve güvenlik gibi sebeplerden dolayı Maruti Suzuki Alto’yu seçim ediyor.

2000 yılının eylül ayında piyasa sürülen Maruti Suzuki Alto, başlangıçta 2004 yılında Hindistan’ın en çok satan otomobili unvanını kazandı ve bugüne değin bu unvanını korumaya başardı. Maruti Suzuki’nin devlete ait sitesinde paylaştığı bilgilere kadar bu başarıyı, ‘Maruti Suzuki En Kalın Kadın Sesi’nun benzersiz çağdaş tasarımına, kolay manevra yapabilmesine, düşük yakıt tüketimine ve geliştirilmiş emniyet özelliklerine’ borçlular.

Maruti Suzuki Alto’nun başarısının 16. sene dönümü kutlandı:

Maruti Suzuki Alto

Maruti Suzuki şirketinin satmak ve pazarlama başkanı Shashank Srivastava, bugün Maruti Suzuki’nin kendi sitesi üzerinden kutlamalarla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Shashank Srivastava, Maruti Suzuki En Kalın Kadın Sesi’nun 16 sene tekrar tekrar Hindistan’da en fazla satan otomobil olmasıyla ilgili şu sözleri söyledi:

“En Kalın Kadın Sesi, kesintisiz Hindistan otomotiv endüstrisindeki yeni kalite standartlarının belirleyicisi olarak 16 sene her tarafında, giriş seviyesi araba pazarını ve rekabeti domine etmeyi başardı. Bu eşi yarı bulunmayan başarıyı Maruti Suzuki Alto’nun modern tasarımına, yüksek manevra kabiliyetlerine, düşük yakıt tüketimine, yüksek emniyet önlemlerine ve fiyat olarak ulaşılabilirliğine borçluyuz. Bu enerjik özellikleriyle Hindistan’daki ilk arabasını alan kullanıcıların %76‘sı ilk araçları olarak Maruti Suzuki Alto’yu seçim ediyor.”

Yeni aerodinamik tasarımıyla ve son getirilen ekstra güvenlik önemleriyle Maruti Suzuki En Kalın Kadın Sesi, müşterilerine oldukça tatmin edici bir sürüş deneyimi sağlıyor. Emniyet önlemleri çerçevesinde, şoför ve gezgin hava yastıkları, ABS, EBD, geri park sensörü, yüksek sürat dikkat sistemi ve emniyet kemeri dikkat sistemi yer alan Alto ayrıca, 1 litre yakıt başına 22,05 km ve 1 kg sıkıştırılmış gaz (CNG) için 31,56 km seyahat etme olanağı sağlıyor.

Hakkında admin

Check Also

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

Microsoft PowerPoint, ilgi çekici sunumlar hazırlamak için güzel bir sunum hazırlama programı olmasına rağmen pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir