Anasayfa / Genel / Bosch, Uydu Bağlantısı Kopsa Bile Navigasyonu Doğru Çalıştıracak Yeni Sensörünü Tanıttı

Bosch, Uydu Bağlantısı Kopsa Bile Navigasyonu Doğru Çalıştıracak Yeni Sensörünü Tanıttı

Daha önce bulunmadığınız şehirde ya da bölgede yolumuzu bulmak için çeşitli navigasyon araçları kullanıyoruz. Ara Sıra işimizi zeki telefonlarda bulunan harita uygulamalarından hallederken bazen de arabalarda bulunan navigasyon sistemlerini seçim ediyoruz. Buradaki sorunsa konumun ve takip edilecek yolun sürükleyici bir şekilde senkronize olamaması.  

Birçok kişinin yaşadığı, sokaklardan veya caddelerden vaktinde dönememe gibi olaylar, Bosch ’un geliştirdiği yeni sensör baştan sona ortadan kalkacak gibi gözüküyor. Yeni SMI 230 Bosch MEMS sensörünün sanki iletken teknolojisi baştan sona bu sorunlara çözüm olmak için tasarlandığını söyleyelim.

Sözde iletken teknolojisiyle donatılan sensör, aracınızı tam anlamıyla takip ediyor:

smi 230

Bosch ’un yeni sensörü, arabanızın hareketlerini oldukça yüksek hassasiyette algılayabiliyor. Hızınızı ve yönünüzü tespit eden algılayıcı, bunları GNSS küresel navigasyon uydu sistemlerinden aldığı bilgilerle eşleştirerek size çok iyi bir navigasyon deneyimi sunuyor. Uyduyla iletişimin kesildiği tünel gibi yerlerdeyse algılayıcı, bünyesinde yer alan yongalar bir uçtan bir uca size akan bir navigasyon deneyimi yaşatmaya devam ediyor. 

Bosch Otomotiv Elektroniği Bölümü Idare Heyeti Üyesi Jens Fabrowsky, “Navigasyon sisteminin aklı karıştığında Bosch güya geçirgen sensörleri, aracın yolunu kaybetmemesini sağlıyor” dedi. Bundan Böyle bilmediğiniz bir yere bu arada ekranda herhangi bir takılma ve sıçrama gibi sorunlar yaşamayacaksınız. Akan navigasyon deneyimi sunmanın temelinde, Bosch ’un geliştirdiği ‘mikro elektromekanik sistem sensörü ’ var. Özetle MEMS adındaki yüksek hassasiyetli vasıta hareketini saptayan aygıt, bünyesinde 2 adet dedektör barındırıyor. Bir tanesine aracın hızını ölçerken diğeriyse bunun sapma oranı ölçüyor. 

SMI 230 sensörlerinin hesapladığı alıngan veriler doğruca tünelde uyduyla iletişimin kesilmesi navigasyonda kopmalar yaratmayacak. Istikamet ve sürat hakkındaki değişikliklerin aralıksız inceleme edilmesiyle sinyal olmasa bile aracın konumu ekrana doğru yansıtılıyor. Yarı geçirgen teknolojisini şu lahza yalnızca sensörler üzerinde kullanan Bosch ’un, ileride gişelerdeki geçiş yöntemlerinde de bunu kullanabileceğini ekleyelim. 

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir