Anasayfa / Genel / BMW ve Mercedes-Benz Arasındaki Otonom Ortaklığı Askıya Alındı

BMW ve Mercedes-Benz Arasındaki Otonom Ortaklığı Askıya Alındı

Araba sektörünün geleceği elektrikli ve otonom araçlarla birlikte şekilleniyor. Elektrikli otomobillerin sektördeki payı her geçen gün artmaya devam ederken büyük üreticilerin planları da bu yönde şekilleniyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz sene BMW ve Mercedes-Benz, otonom araç konusunda yeni bir meslek birliğine gitmeye karar vermişti.

Yapılan ortaklık zarfında 1.200 otonom sürüş uzmanından oluşan bir ekip kurması beklenen Alman devleri, yeni cins sürüş sistemleri, park teknolojileri ve otonom sürüş teknolojisi üstünde güçlerini birleştirecekti ancak gün içerisinde Mercedes-Benz ’in çatı şirketi Daimler tarafından yapılan bir açıklamayla bu ortaklık için ‘içten vakit ’ olmadığı açıklandı.

İki şirket aralarında müşterek anlaşmaya varıldı:

BMW ve Mercedes

Gün içerisinde bir bildiri paylaşan Daimler, kendi bünyesinde yer alan lüks otomobil markası Mercedes-Benz ve rakip Alman şirketi BMW arasındaki otonom ortaklığının durdurulduğunu açıkladı. Daimler tarafından yapılan açıklamada, “Kapsamlı bir incelemenin peşinde iki şirket, yeni ortaklarla çalışmayı da içerebilecek mevcut geliştirmelerine hedefe kilitlenmek için müşterek ve barışçıl bir anlaşmaya vardı” ifadeleri kullanıldı.

İki şirketin karşılıklı açıklamasında, mevcut iş ve ekonomik koşullar göz önüne alındığında meslek birliğinin başarılı bir şekilde devam etmesi için ‘dürüst süre ’ olmadığına karar verildiği açıklandı. Daimler, 2019 ’da açıklanan, iki şirket arasındaki iş birliğinin daha sonraki bir tarihte devam edebileceğine de açıklamada yer verdi.

Alman devleri, geçen yıl açıklanan iş birliği dahilinde 5 sene içerisinde otobanlarda kendi kendine giden 4. Seviye otonom sürüş teknolojisine sahip otomobiller geliştirmeyi hedefliyordu. BMW ve Mercedes-Benz arasındaki meslek birliğinin askıya alınması, doğal olarak bu planların ertelenmesine yol açacak. İki şirketin otonom araçlar için gelecekte tekrardan güçlerini birleştirip birleştirmeyecekleri merak ediliyor.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir