Anasayfa / Genel / BMW, Türkiye Dahil Bambaşka Ülkelerde Nasıl Telaffuz Ediliyor?

BMW, Türkiye Dahil Bambaşka Ülkelerde Nasıl Telaffuz Ediliyor?

Dünyanın dört bir yanında ayrı kökenlere sahip şirketler bulunuyor. Bu şirketler, kendi ülkelerinin dışındaki ülkelerde de etkinlik gösteriyor fakat bazen bu dış ülkelerde şirketlerin isimlerinin telaffuzunda sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Alman araba devi BMW de bu sorunun önüne geçmek amacıyla bambaşka dillerde BMW isminin telaffuz edildiği videolar paylaştı.

Araba devi, bu telaffuz farklılıklarını eğlenceli bir şekilde ele aldı. Şirket, dillerdeki farklılıklardan nedeniyle BMW’yi her ülkenin bambaşka şekilde telaffuz ettiğini belirtirken içten olan telaffuzun tahmin edebileceğimiz üzere Almanca olarak okunduğu da videolarla belirtmiş oldu. Şirketin videolarda yer verdiği diller aralarında Türkçe de dâhil almak üzere çoğu dil bulunuyor.

BMW’nin içten telaffuzunun nasıl olduğunu hiç düşündünüz mü?

BMW araç

BMW, videoları koymadan önce “BMW’nin Almanca telaffuzunun nasıl olduğunu veya içten olarak nasıl söyleneceğini hiç düşündünüz mü?” biçiminde bir yazıyla eğlenceli yaklaşımını dile getirdi. Çoğu kişi, videolar doğruca BMW ismini hatalı telaffuz ettiğini fark ediyor ve doğrusunu söyleyebilmek için dikkatlice videoları izliyor.

Şirket, en başa doğru okunuş olan Almanca videoyu yerleştirdi. Almanca’dan sonra diğer popüler diller bir bir sıralanmış. Fransızca, Çince, Türkçe, İspanyolca, İtalyanca, ve Felemenkçe olarak BMW’nin nasıl telaffuz edildiğini merak ediyorsanız, buradan bütün bu videolara ulaşabilirsiniz. Bu videolara ulaşan çoğu kişi, dillere pelesenk olmuş olan Türkçe okunuş yerine içten telaffuz olan Almanca’yı kullanmaya karar verebilir. 

Telaffuzu bir hayli güç isme sahip olan öteki şirketlerden BMW’ye karşısında bir atak gelip gelmeyeceğiyse birçok kişi göre merak ediliyor. Şimdilik bir hücum gelmiş değil oysa olur da diğer bir şirket de bu akıma katılırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir