Anasayfa / Genel / BMW M5 CS’in Kaç Beygir Gücünde Olacağı Ortaya Çıktı

BMW M5 CS’in Kaç Beygir Gücünde Olacağı Ortaya Çıktı

BMW bu yılın sonuna doğru M5 ailesine yeni otomobillerini ekleyecek. Yeni en üstteki modeli de BMW M5 CS. Resmi teferruatlar hâlâ o kadar ortalarda görünmese de, yeni süper spor M5 hakkında bazı bilgilere sahibiz. İlk olarak, yeni otomobilin önceki CS modellerinin reçetesini kullanacağı biliniyor. Bu da çağrıda bulunmak oluyor oysa ön göğüs panelinin çevresinde ve özel dış kısım renkleri ve tekerlerde ufak görsel değişiklikler bekleniyor.

İkinci olarak, iç mekân M5 Competition’dan biraz daha spor ayla getiriliyor ve M5 CS amblemleriyle süsleniyor. bununla birlikte yeni M5 CS’te ağırlığı mümkün olduğunca eksilmek için yeni CFEP tavan bekleniyor. Arka akstaki aerodinamik sürtünmeyi daha da için yeni bir karbon fiber spoyler otomobilin bagaj kapağına yerleştiriliyor. Tüm bunların haricinde, oluklu disklerle birlikte yüksek performanslı bir seramik kompozit fren seti opsiyonel olarak mevcut olacak.

650 at gücüne yakın bir motor

BMW M5 CS

bununla birlikte başlıca güncelleme motor kapağının aşağıda yatıyor. Yeni M5 CS’in 650 PS (641 at gücü) civarında bir motor gücüne sahip olduğu belirtiliyor. M5 Competition’da bunun üst sınırı 625 PS (617 beygir gücü) idi. Yeni otomobilin torku, 4.4 litrelik çifte turbo motoru haricinde 750 ila 800 Nm aralarında. Motor gücünün artırılması, EPS ayarı ve daha iyi soğutma bir uçtan bir uca başarıldı.

Dahası, sürüş deneyimi bitmiş düzenlenen diferansiyel kilidi ile zenginleştiriliyor. Bu diferansiyel kilidi, daha iyi sürüş dinamiklerini ve her tarafta altında daha pozitif davet sağlayacak.

BMW M5 CS

2020 BMW M5 Competition’ın liste fiyatı ABD’de 110.000 dolar (753.000 TL civarı). Bu durumda BMW M5 CS’in satmak fiyatının 120.000 doların (822.000 TL civarı) olacağını varsayım edebiliriz. Tıpatıp daha önceki M CS modelleri gibi BMW’nin sınırlı sayıda araç üretmesi bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir