Anasayfa / Genel / Bitcoin’e Duyulan Güven, Büyük Bankalara Duyulan Güveni Geçti

Bitcoin’e Duyulan Güven, Büyük Bankalara Duyulan Güveni Geçti

Finans teknolojisi haber sitesi The Tokenist kadar yapılan yeni bir araştırmaya kadar halk müziği, Bitcoin ’e büyük bankalardan daha çok güveniyorlar. 17 ülkeden 4 bin 852 kişinin katıldığı araştırmaya göre katılımcıların %47 ’si Bitcoin ’e büyük bankalardan daha fazla güveniyor. Bundan Başka bu güven, geçtiğimiz üç yılda %29 ’luk bir yükselme gördü.

The Tokenist tarafından gerçekleştirilen araştırmada, Bitcoin ve büyük banka kıyaslamasında nesiller arasındaki zihin farklılıkları da ortaya çıktı. Genç cins, Bitcoin ’e bankalardan daha fazla güveniyor.

Y nesli ve Bitcoin:

bitcoin araştırma

Araştırmaya tarafından Y neslinin yarısından fazlası (%51), Bitcoin ’e daha fazla güveniyor. 2017 yılına kadar güvenen birey sayısındaki büyüme ise %24. Araştırmaya tarafından 65 yaş üstü katılımcıların 10 ’da 9’undan fazlası (%93) büyük bankalara daha çok güveniyor.

65 yaş üstü katılım, Bitcoin ’e karşısında ihtiyatlı yaklaşıyor ve bunların yarısı Bitcoin ’in patlayacak bir ‘balon’ olduğunu düşünüyor. Y kuşağındaysa bu oran %24 ’te kalıyor. Y kuşağının Bitcoin ’e olan ilgisi artan bir şekilde artıyor ve önümüzdeki beş sene içerisinde bu kuşağın %44 ’ü Bitcoin almayı düşünüyor.

bitcoin araştırma

Yapılan araştırmaya tarafından Y kuşağının yarısından fazlası (%59), Bitcoin ’in önümüzdeki 10 sene içerisinde büyük ölçüde benimseneceğini ve bu para birimini dünyadaki insanların büyük bir çoğunluğunun kullanacağını düşünüyor. Y kuşağının yanı sıra bütün yaş ve cinsiyet grupları arasında Bitcoin ile ilgili bilginin ve Bitcoin ’e olan güvenin arttığı görülüyor.

Araştırma sonucuna tarafından katılımcıların %60 ’ı, Bitcoin ’in finansal teknoloji alanında pozitif bir icat olduğunu düşünüyor. Hem katılımcıların %45 ’i Bitcoin ’i hisselere, gayrimenkule ve altına seçim ediyor. Bazı Bitcoin taraftarları, koronavirüs salgını ve karantina döneminde hisselerin darbe aldığını ve bunun kripto paralar için epeyce uygun bir an olduğunu savunuyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir