Anasayfa / Genel / Bir YouTuber, Tasarladığı Wolverine Pençesiyle Beton Duvarı Parçaladı (Video)

Bir YouTuber, Tasarladığı Wolverine Pençesiyle Beton Duvarı Parçaladı (Video)

YouTube ’da pozitif süre geçiren biriyseniz ve bilimle aranız iyiyse ‘the Hacksmith’ kanalını duymuş olmanız mümkün. Videolarının altındaki logodan da anlayabileceğiniz üzere, kanalın sahibi James Hobson, inanılmaz bir Marvel hayranı. 

Iron Man karakterinden ilham bölge YouTuber, videolarında Hacksmith Industries olarak anılmak istiyor. Bu işe kimsesiz 2003 yılında başlayan Hobson, filmlerden ve dizilerden gördüğü aletlerin maketlerini oluşturuyordu. Vakit geçtikçe çoğalan kanala, Habson dışında bambaşka çalışanlar eklenmeye başladı. Şirket hâline gelen bu oluşumun çok büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu ekleyelim. 

Hacksmith Industries, bu sefer hakiki bir Wolverine pençesi yapmış gibi görünüyor:

wolverine

İşlev olarak natürel ama filmlerdeki gördüğümüz şeyleri, hakiki hayata dinmek az kalsın imkânsız lakin Hobson, ekibiyle birlikte bunu bir kez daha çökertmek istemiş gibi görünüyor. Yaptığı onca gerçeğe çok yakın maketten sonra (Thor cazibeli, Kaptan Amerika kalkanı vb.) bu sefer Wolverine ’in, Adamantium almadan önceki kemikten pençelerini taklit etmeye çalıştı. Taklitten fazla daha fazlasını başaran ekip, bunu önce birkaç meyve ve sebze keserek deneme etti. 

Ekip, daha fazlasını yapabileceğini düşündüğü bu pençeyi beton duvar üzerinde denemeye karar verdi. Tabii bunu olabilmek için gerçeğe yakın maketten daha fazlasının gerektiğini hepimiz tahmin edebiliyoruz. Bir beton duvarı parçalayabilmek için film setlerinde olmak zorunda olmadığımızı bize kanıtlayan dahi içerik üreticisi, önce ellerini kumaş yardımıyla sarıyor çünkü her ne kadar mükemmel bir maket tasarlayıcısı olsanız da etten ve kemikten oluştuğunuzu unutmamanız gerekiyor.  

Ellerini sarma işlemini güzel bir şekilde gerçekleştirdikten sonradan, sıra beton bir duvarı yumruklarınızla dağıtmak için gerekli olan enerjiye sahip olmaya geliyor. Bunun için enerji içeceği kullanan Habson, kemikten Wolverine pençeleriyle gerçekten duvarı paramparça etmeyi başarıyor. 

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir