Anasayfa / Genel / Bir Reddit Kullanıcısı, The Walking Dead ’in ‘Ölümsüz Rick Grimes Teorisini’ Açıkladı

Bir Reddit Kullanıcısı, The Walking Dead ’in ‘Ölümsüz Rick Grimes Teorisini’ Açıkladı

Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizi The Walking Dead ’in başrolündeki isim Rick Grimes; iyi bir lider, iyi bir savaşçı ve iyi bir şerifti ama bunların dışarıya Rick Grimes karakterinin sonsuz olduğunu düşünenler de vardı.

8 sezon boyunca aralıksız dizinin merkezinde zombi virüsü var. Salgının nedeninin asla ortaya çıkmamasıyla beraber dizi hayranlarına zıt köşe yaparak sahiden virüsün, insanların içinde defalarca var olduğunu ve uyandırılmayı beklediğini gösterdi.

The Walking Dead hakkında fazla sayıda büyüleyici teori var:

the walking dead

Yıllar boyunca The Walking Dead hayranları, bambaşka öbür büyüleyici teoriler ortaya attı. Bunlar, bütün hikâyenin aslında yaşlı Carl Grimes tarafından anlatıldığından tutun, fiilen olan biten her şeyin Rick ’in zihninde gerçekleşen bir rüya olduğuna değin uzanıyordu.

Hepsinin yanı sıra televizyonda potansiyel olarak hâlâ kanıtlanabilecek, en ilgi çekici kuram; Rick Grimes ’ın ölümsüz olduğu teorisiydi. Bu teori, The Walking Dead ’in ünlü olduğundan beri gündemde. Reddit ’te inexplorata adlı kullanıcının konu hakkındaki açıklaması, en popüler teorilerinden biri hâline geldi.

Kulağa ne değin çılgınca gelse de Rick ’in baki olduğu fikrini destekleyebilecek bazı kanıtlar mevcut:

rick grimes

Rick ’in zombi virüsüne karşısında bağışığı olabileceğini öne süren dağıtılmış teoriler vardı fakat bunların tümü çürütüldü. Ebediyet teorisi, bundan birkaç adım daha ileride ve salgının kökenleriyle alakalı. Başlangıçta ne olduğu bilinmediği için virüsün insan yapımı olduğu varsayılan bu teoride, virüsün ölüleri geri getirmek için yapıldığı tahmin ediliyor.

Natürel evdeki hesap çarşıya uymayınca ölüler hayata birer ‘akılsız et yiyen’ olarak geri geldi. Teorinin ikinci kısmındaysa başarısız bir ölümsüzlük denemesinden sonra, bu virüsün fiilen seçilmiş birkaç birey üstünde çalışabileceği söylendi. Rick Grimes ’ın da seçilmiş kişiler aralarında olduğunu söyleyen kuram, 1. sezonda ölümcül bir şekilde vurulup hayata dönmesi ve yıllar sonradan yeniden ölümle burun buruna gelip kurtulmasını bu konuda misal olarak öne sürüyor.

Sonuçta bir teoriden ibaret olan bu varsayımın doğruluğu hakkında bir şey söyleyemeyiz. Hâlâ devamlı dizide ilerleyen zamanlarda olur ya de soru işaretlerimizin cevabını alabiliriz.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir