Anasayfa / Genel / Bir Modifiye Ekibi, Tesla Model 3’ü Arazi Aracına Dönüştürdü

Bir Modifiye Ekibi, Tesla Model 3’ü Arazi Aracına Dönüştürdü

Delta 4×4 firması, ilk kez bir aracı alıp off-road parçalarıyla donatarak onu bir arazi aracına çevirmiyor. Daha önce Ford Ranger ’ı da bir dizi dönüşüme tabi tutan firmanın son projesi öncekilerden biraz öbür. Norveçli birinin sahip olduğu Tesla Model 3, şirket kadar arazi aracına dönüştürüldü ve netice epeyce ilgi çekici görünüyor.

Şirket, yaptığı bu değişim projesinin amacının; ikonik elektrikli otomobilin İskandinav arazisi için uygun olmaması olduğunu belirtti. “Tesla’nın araçların derinlerinde yer alan aküleri, ara sıra öngörülemeyen ortamlarda sürüşü hemen hemen facia hâline getirebiliyor” diyen şirket yetkilileri, herhangi bir felaketi durdurmak için aracın araziye uygun hâle gelmesi gerektiğini belirterek Model 3‘e 35 mm’lik bir süspansiyon kaldırma kiti taktı.

‘İsteyen herkes Tesla Model 3 arazi aracına sahip olabilir’

arazi aracına dönüştürülen tesla model 3

Işyeri, devlete ait Instagram hesabından aracın son hâlini paylaşarak “Sipariş edilmeye hazırlanmış, her şey kaldırma kitine dâhil” notunu düştü. 

Keza aracın lastikleri, 18 inçlik arazi lastikleriyle değiştirildi. Alman şirket, isteyen herkesin Tesla Model 3 aracına kaldırma kiti ve arazi tekerlekleri ekleyebileceğini de aktardı. Son olarak eklenen tavan ekipmanıyla birlikte değişim tamamlandı.

Fiyatlar beklenenin aşağıda:

tesla model 3 off road

Model 3 zaten Long Range versiyonunda 520 km’ye değin çıkabilen oldukça uzun bir menzile sahip. Bu yüzden Model 3 sahiplerinin, bir arazi macerasına çıkarken endişelenmelerine lüzum değil ama yine de aracın görüntüsünü başkalaştırmak isteyenler bunu beklenenin epeyce altında bir fiyata yaptırabilir.

Kaldırma kitinin maliyeti yaklaşık 540 dolar olurken, Cooper 245/45R18 lastiklerini taşıyan tekerlek takımı 1.685 dolardan başlıyor. Oldukça havalı görünen FlangeLock korumalı jantlara sahip lastikler 2.180 dolar bedel. Tesla müşterilerinin ilave yazılımlara sahip elde etmek için fazladan binlerce dolar verdiği düşünüldüğünde, Tesla ’sını arazi aracına dönüştürmek isteyenlere bu fiyatlar akılcı gelecektir. Delta 4×4 şirketi off-road aksesuarlarında kuşkusuz uzman gibi görünüyor. Şirketin yaptığı tüm değişimlerin de yasal olduğunu belirtelim.

Hakkında admin

Check Also

Pixel 5 Kullanıcıları, Ekran Panelinin Ana Gövdeden Ayrıldığını Söylüyor

Pixel 5 Kullanıcıları, Ekran Panelinin Ana Gövdeden Ayrıldığını Söylüyor

ABD merkezli arama devi Google, son yıllarda akıllı telefon sektöründe de boy göstermeye başladı. Piyasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir