Anasayfa / Genel / Bir Minecraft Oyuncusu, 2 Senede Çernobil ’i İnşa Etti

Bir Minecraft Oyuncusu, 2 Senede Çernobil ’i İnşa Etti

Geçtiğimiz 10 senenin en iyi oyunları arasında tekrar tekrar ilk sıralara adını yazdıran bir oyun var: Minecraft. Bundan Böyle efsane hâle gelmiş oyun, genç yaşlı demeden gerçekten her oyun severin hafızasında geniş bir yer tutuyor ve katiyen vazgeçilemiyor. Acilen de Minecraft adından yine söz ettirmeyi başardı lakin bu kez oyuncusunun da bunda payı var. Janisko ismini kullanan oyun severin son iki senesini Minecraft ’ta Çernobil ’i yapı ederek geçirdiğinin ortaya çıkması epeyce dikkat çekti ve haber oldu.

Oyuncunun açıkladığı bilgilere tarafından gerçek Çernobil bölgesini taklit edilerek oluşturulan egzersiz hayatta kalma modunda oyun oynayabilmek için tasarlanmış durumda. Janisko isimli oyuncu bunun yanında bahsi geçen haritayı meydana getirmek için Google haritalar ilk olarak almak üzere internet üzerinden ulaştığı diğer birçok faydalı kaynaktan yararlandığını söylüyor. Bilgi biriktirmek için kendi kısıtlı araştırmaları ve internetten başka yolu olmadığı aktaran oyun sever, takipçilerinden herhangi bir eksiklik gördüklerinde geri bildirimde bulunmalarını da istiyor.

İnşa edilen bölge daha da genişleyecek:

minecraft

Oyuncu şu an oluşturduğu bölgenin daha geniş bir alana yayılacağını da sözlerine ekliyor. Çernobil haricinde diğer bölgeler olan Belarus bölgesi ve Poliske şehri gibi yerleri de inşa etme planı olan Janisko, bunu gerçekleştirmek için azıcık zamana ihtiyacı olduğunu da aktarmış durumda. Yalnız başına çalıştığından bahsettiği şeyleri yapmasının en düşük Çernobil inşası değin uzun bir süreye yayılabileceğini vurgulayan oyuncu, diğer Minecraft oyuncularının desteklerini beklediğini iletiyor.

Oyuncunun bu denli zaman ayırarak oyunda bir Çernobil bölgesi yapı etmeye başlamasının sebebi şüphesiz ama çoğu birey tarafından merak edilmiş ve Janisko bu sorulara hakiki Çernobil ’e olan ilgisinin bu stil bir işe girişmesine sebep olduğu yanıtını vermiş. Oyuncunun inşası sürerken ortaya çıkacak yeni bölgelerin nasıl olacağı oyunun meraklıları tarafından özenle takip ediliyor.

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir