Anasayfa / Genel / Bir İlaç Şirketi Daha Testleri Bitmeden Koronavirüs Aşısı Üretimine Başladı

Bir İlaç Şirketi Daha Testleri Bitmeden Koronavirüs Aşısı Üretimine Başladı

Koronavirüs dünyanın dört bir tarafında etkili olmaya devam ederken, bilim insanları ve ilaç şirketleri koronavirüse karşı aşı geliştirmek için çalışmalarına devam ediyorlar. İlaç şirketleri, prestij ve ticari galibiyet için aşıyı ilk bulan şirket edinmek namına çalışmalarına epeyce süratli şekilde devam ediyor. 

Koronavirüs aşı çalışmaları o kadar fazla bambaşka şirket ve bilim kuruluşunda devam ederken İngiltere merkezli ilaç şirketi AstraZeneca, Oxford Üniversitesi ’nden bilim insanlarıyla beraber geliştirdikleri koronavirüs aşısının üretimine başladıklarını duyurdu.

AstraZeneca aşı

AstraZeneca CEO ’su Pascal Soriot, geliştirdikleri aşının testleri yarım kalmış ve başarısı kanıtlanmamış olmasına rağmen üretime başladıklarını açıkladı. Soriot, eğer üretime bu kadar erken başlamazlarsa aşı başarılı olduğunda talebe karşılık veremeyeceklerini söyledi. AstraZeneca ’nın CEO ’su aşı imal kapasitelerinin 2 milyar doza dek üretim sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Hemen Şimdi tüm deneme aşamaları sona ermeden aşının üretimine başlanmış olması AstraZeneca için büyük bir tehlike oluşturuyor. Olabildikleri kadar süratli elde etmek istediklerini söyleyen Soriot, aşının işe yaramaması durumunda ürettikleri bütün aşıların çöp olacağını, şirketin de ciddi anlamda hasar edeceğini söyledi. 

AstraZeneca aşı

Tüm dünyada takriben 6.7 milyon insanı enfekte eden koronavirüse karşı daimi bir çözüm bulmaya çalışan hap şirketi, devasa büyüklükteki ‘pazar ’a olabildiğince erken aşı sunarak rakiplerinin önlemek istiyor. Ancak hangi ilaç firmasının deneme süreçlerini doğru bir şekilde yürütüp başarılı olacağını söylemek olası değil.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir