Anasayfa / Genel / Bir Hayran Tarafından Geliştirilen Diablo 2 Remake’ten Oynanış Videosu Paylaşıldı

Bir Hayran Tarafından Geliştirilen Diablo 2 Remake’ten Oynanış Videosu Paylaşıldı

Geçtiğimiz mayıs ayında bir Diablo hayranı, Unreal Engine 4 ile yaptığı Diablo 2 ‘remake’inin (baştan üretim) videosunu yayınlamıştı. Geliştirici, dün Unreal Engine 4 ile yapılan Diablo 2 Remake ’in demo sürümünü tamamladı.

Ancak Diablo hayranlarına fena bir haberimiz var, bu proje herkese açık yok. Projeyi yapan UpsideDown, oyunla ilgili bir oynanış videosu yayınladı. Yayınlanan video, 20 yıl önce, 2000 ’de piyasaya sürülen bu rol yapma oyununun modern her tarafta yapımının nasıl görüneceğiyle ilgili fikir veriyor.

Hayran yapımı Diablo 2 Remake

Videodan da görebileceğiniz gibi Diablo 2 Remake ’in bu demosunda bazı yetkisiz yönler bulunuyor. Örneğin kullanıcı arayüzü ve afiyet çubukları oldukça basit gözüküyor. Ayrıca düşmanların yapay zekâsı da pek gelişmiş değil.

Natürel sadece bunlara bakarak projeyi yerden yere vurmadan önce bu oyunun sadece tek bir kişi tarafından geliştirildiğini hatırlatmakta fayda var. Tek bir kişinin böyle bir şeyi başarması da takdire şayan diyebiliriz.

diablo 2 remake

Bu hayran yapımı projenin yanı sıra Blizzard ’ın da bir Diablo 2 Remake projesi üzerinde çalıştığına dair bazı söylentiler bulunuyor. Hem bu söylentilere tarafından Blizzard, Diable 2 Remaster ’ı bu yıl düzenlenecek olan Blizzcon ’da tanıtacaktı oysa faaliyet ertelendi. Dolayısıyla oyunun ne vakit tanıtılacağına dair henüz net bir şey bilinmiyor.

UpsideDown, ayrıca öteki klasikleşmiş PC oyunlarının da remastered sürümlerini çıkarmayı planladığını açıkladı. Diğer hangi oyunların remaster sürümüne kavuşacağını bakmak ilginç olacak. Peki, siz hangi klasikleşmiş PC oyunlarının remaster ’ının yapılmasını isterdiniz?

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir