Anasayfa / Genel / Bir Grup Araştırmacı, Dünyanın İlk Yaşam Formlarından Birini Meydana Getirdiklerini İddia Etti

Bir Grup Araştırmacı, Dünyanın İlk Yaşam Formlarından Birini Meydana Getirdiklerini İddia Etti

Dünya üzerindeki yaşamın nasıl meydana geldiği uzun zamandır bilim dünyasında tartışılan bir konu. Bu konuda her ne kadar araştırma yapılsa da araştırmacılar hâlâ net bir yanıt bulabilmiş değiller oysa geçtiğimiz günlerde bir araştırma ekibi, oldukça ilginç bir tanımlama yaptı.

Duisburg-Essen Üniversitesi ’nden araştırmacılar, gezegenimizin derinliklerinde bir deney gerçekleştirdi. Araştırmacıların deneyi gerçekleştirdikleri derinlik, bundan 3,8 milyar yıl önce dünya üzerinde ilk yaşamın meydana geldiğini düşündükleri derinlikle aynıydı. Araştırmacılar, bu deneyle dünya üzerindeki ilk yaşam formlarından birisini oluşturmayı başardıklarını açıkladılar.

İlk yaşam formlarından birisi oluşturuldu:

yaşam formu

İlk yaşamın görüldüğüne inanılan derinlikte dünyanın o dönemki sert koşullarını her tarafta oluşturan araştırma ekibi, burada iki hafta 1.500 kesecik oluşturup değil ettiklerini açıkladılar. Araştırmacıların bahsettiği kesecikler, gözenekli olan zarlarına benzer baloncuk sözde biyolojik yapılardı.

Araştırmacılar tarafından önümüzdeki ay yayınlanacak olan bir kitap içerisinde bu deney detaylı bir şekilde anlatılacak. Araştırmacıların bu çalışmaları bilimsel olarak doğrulanırsa alıştırma, dünya üzerindeki yaşamın nasıl meydana geldiğini ve geliştiğini açıklamak konusunda kayda değer bir anahtar sözcük verecek.

yaşam formu

Çarpıcı bir çalışmaya imza atan araştırmacılar, çalışmaları esnasında bu kesecikleri oluşturup yok ederken bazı nesillerin sert koşullara karşısında gitgide artarak daha iyi direndiklerini açıkladılar. Bunun nedeniyse bu keseciklerin kendilerine menfaat sağlayacak bir takım biyomolekülleri tüketmiş olmalarıydı.

Tabii alıştırma her ne dek kayda değer olsa da bu noktada büyük bir soru işareti oluşuyor: Dünyanın derinliklerinde meydana gelen bu kesecikler hayat bakımından nasıl bu dek bir gezegen meydana getirdiler? Araştırmacılara tarafından bu sorunun cevabı, gezegenin aktivitelerinde yatıyor. Buna tarafından bir takım kesecikler gayzer patlamaları sırasında yüzeye çıkmış olabilir.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir