Anasayfa / Genel / Bir Adam, Tesla’nın Performans Yükseltmelerini Tesla’dan Ucuza Satmaya Başladı

Bir Adam, Tesla’nın Performans Yükseltmelerini Tesla’dan Ucuza Satmaya Başladı

Elektrikli otomobil denince akla birincil gelen isim olmayı başaran Tesla, bu defa alışılmışın dışında bir haberin öznesi oldu. Son birkaç senedir yazılım güncellemeleriyle yükseltilebilir hâle gelen özelliklere sahip araçlar satmasıyla bilinen şirket, iki kişi tarafından neredeyse ‘hacklendi’ ve bazı pahalı performans yükseltmeleri internet üzerinden indirimli olarak sunulmaya başlandı. Buna son misal, çift motorlu Model 3 için 2 bin dolar üzerinden sunulan süratlenme artışına getirilen alternatif oldu.

Tesla tarafından getirilen güncellemeden sonradan Model 3’te 0 ’dan 96 km ’ye çıkış hızı 3,9 saniyeye dek düşürülmüş ve bir takım çevreler bu durumun bilgisayar korsanları göre fazla yakında çözülerek ücret ödemeden yapılacağını savunmuştu. İlk duyulduğu günlerde herkesi güldüren bu düşünce, hakiki olmakla kalmadı bu durumu meslek hâline getiren üstelik yeni şirket kuruldu. Kanada Quebec ’te elektrikli araç satmak ve tamir atölyesi sahibi Guillaume Andre isimli bir birey, Tesla Model 3 ’ün elektrikli motorunda bir takım yükseltmeler yapıp yapamayacağını test etmeye başladı.

Çalışmalar başarılı oldu:

tesla

Model 3 ’e dair yaptığı testlerde başarılı olan Guillaume Andre, şoför için zorunlu olan çevrimiçi yazılımı değiştirebileceğini anladı. Çalışmaları sonucunda çift motorlu Model 3 için Tesla ’nın 2 bin dolara sattığı güncellemeyi çözmeyi başaran Andre, bununla kalmayarak Model 3 sahiplerine bu performans yükseltmelerini daha düşük maliyetle sunan yeni bir şirket olan Ingenext şirketini kurdu. Kurulan şirketin ilk ürünü de Tesla ’nın ‘Acceleration Boost ’ isimli ürününün indirilmiş versiyonu olan ‘Boost 50 ’ isimli mahsul oldu.

Şirket, yaptığı açıklamada kullanıcılara Tesla ’nın sunduğu ürünün aynısı olan ürünü satın olmak için 900 dolar daha eksik ödeyip aynı özelliklere sahip olacaklarını söyledi ve hatta kendi ürünlerindeki performansın daha yüksek olduğunu bahis etti. Şirket, ayrıca çift motorlu Model 3 aracını Model 3 performansına yükseltecek bir hizmet getirdiğini de söyleyip bu ürünün daha profesyonel kurulum gerektirdiğini ekledi. Tesla garantisi aşağı olan araçlar için hangi kullanıcı bu tarz bir risk alarak ürünleri satın alır, hemen şimdi bu sorunun yanıtı gizemini koruyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir