Anasayfa / Genel / Bir Adam, Kadın Yayıncılar Fazla ‘Seksi ’ Olduğu İçin Twitch ’e Dava Açtı

Bir Adam, Kadın Yayıncılar Fazla ‘Seksi ’ Olduğu İçin Twitch ’e Dava Açtı

Geçtiğimiz günlerde popüler yayın platformu Twitch, oldukça acayip bir davayla karşılaştı. Erik Estavillo isimli bir adam, kendisini “bazı bayan yayıncıların fazla müstehcen ve cinsel içeriğe” maruz bıraktığı gerekçesiyle Twitch ’i suçladı. Estavillo, Twitch ’in kendisine 25 milyon dolar ödemesi gerektiğini savundu.

Erik Estavillo ’nun şikâyet ettiği kadın yayıncılar aralarında Alinity, Pokimane, Pink_Sparkles ve QTCindrella gibi çoğu popüler yayıncı bulunuyor. 15 Haziran’da açılan davanın şu anki durumunun ne olduğu bilinmese de gelin, davanın detaylarına ve Estavillo’nun Twitch ’i tamamiyle niçin suçladığına bir bakalım.

Kadın yayıncılar yüzünden rahatsızlıkları kötüleşiyormuş:

twitch

Daha önce çeşitli nedenlerden Microsoft, Sony, Nintendo ve Blizzard ’a da dava açan Estavillo, Twitch ’e açtığı davada kendisinde bulunduğunu iddia ettiği birkaç rahatsızlık sıraladı. Estavillo’nun sıraladığı bu rahatsızlıklar aralarında Crohn hastalığı, OCD ve cinsel ilişki bağımlılığı da yer alıyordu.

Dava dosyasına tarafından Estavillo’da yer alan bu rahatsızlıklar, onun ‘internete bağlı olmasına’ niçin oluyordu. Estavillo, dava dosyasında Twitch ’in ve platformun kadın yayıncılarının kendi durumunu daha da kötüye çevirdiğini belirtti. Dosyaya kadar Estavillo, artık cinsel içeriğe maruz kalmadan Twitch ’i kullanamaz hâle gelmişti.

twitch

Estavillo’nun açtığı davada Twitch tarafına yapılan çeşitli suçlamalar da bulunuyordu. Buna göre Twitch ’in filtre seçenekleri hiç de tatmin edici değildi ve böylece Estavillo’nun suçladığı yayıncılar bir türlü atlatılamıyordu. Bu noktada sizi Estavillo’nun derhal 786 kadın ve 0 erkek yayıncıyı takip ettiği konusunda bilgilendirelim.

Yeniden Twitch tarafına yapılan suçlamaya tarafından platform, izleyicilerden bu yayıncılar bir uçtan bir uca ‘yararlanıyordu ’. Dosyaya kadar Twitch, cinsel bağımlılığı olan izleyicilerin kadın yayıncılara abone olmalarına, bağış yapmalarına ya da Bit göndermelerine izin vererek bir gazinodan ayırt edilemez bir şekilde çalışıyordu.

Estavillo’nun açtığı davada sıraladığı yayıncıların listesi oldukça uzun ama kendisi bir takım yayıncıların sosyal medyada paylaştıkları fotoğrafları ekran görüntüsü alarak dava dosyasına ‘delil ’ olarak da sunmuş. Estavillo, elde etmek istediği 25 milyon doların kendisi ve diğer Twitch Prime Turbo aboneleri aralarında dağıtılmasını, geri kalan paranın mahkeme tarafından seçilecek COVID-19 ve Black Lives Matter kuruluşlarına dağıtılmasını ve dosyada bulunan her bir yayıncının kalıcı olarak banlanmasını istiyor.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir