Anasayfa / Genel / Beş Kameralı Nokia 9’un Arkasındaki Şirket Akıllı Telefon Endüstrisinden Çekiliyor

Beş Kameralı Nokia 9’un Arkasındaki Şirket Akıllı Telefon Endüstrisinden Çekiliyor

Çoklu kamera kurulumuna öncülük eden şirket, akıllı telefon endüstrisinden çekiliyor. Light isimli şirket, Nokia 9 Purview Penta kamera kurulumunda çalışmıştı. Son raporlara tarafından; Light bundan böyle görüntüleme uzmanlığını Light 16 isimli kamera gibi temel ürünlere odaklanmak için kullanacak. Light 16 adından da anlaşılacağı gibi, 16 merceğe sahip ve DSLR fotoğraf makineleri için bir tehdit olarak görülüyor.

Light ’ın akıllı telefon endüstrisindeki şöhreti Nokia 9 Pureview’daki performansından geliyor. Nokia 9 ’un arkasından beş kamera gören cümbür cemaat oldukça şaşırmıştı.  

Nokia 9 beklentileri karşılayamadı

nokia 9

Pureview (net bakış) işareti, Nokia 9 kullanıcılarının beklentilerini artırmıştı. Ama işler istenildiği gibi ilerlemedi. Telefonun benzersiz kamerası ağır bir faturaya mal oldu ve kendisini ‘akıllı telefonları, lensleri ve kameraları bilimsel olarak değerlendiren egemen bir kıstas ’ olarak adlandıran bir web sitesi DxOMark kadar 85 puan aldı. Telefonun kullandığı aniden pozitif lens, görüntüleri ayrı ayrı işliyordu; bu da cihazın resim işleme süresinin fazla uzun olmasına sebep oldu.

Bu sorunlar, HMD Global‘in Hindistan’da 45.000 Rupiden daha yüksek fiyata piyasaya sürülen amiral gemisi telefonu için bir problem haline geldi. Şirket, yeni şeyler denemek için Xiaomi ve Sony ile el sıkışsa da bu ortaklıktan bir şey ummak için çok geç olduğu düşünülüyor.

HMD Global ise, kamerasının Pureview olacağı söylenen amiral gemisi akıllı telefonu Nokia 9.3 üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Şirket derhal özellikler, düzenleme, algoritmalar ve daha fazlasını içeren kamerayı bitirmek için çalışıyor. Raporda, alışılmış gelişmelerin ötesinde, HMD Global ve Carl Zeiss arasındaki ortaklık da vurgulanıyor. Her iki ekibin de yaklaşmakta olan akıllı telefonun ‘özel ’ Zeiss efektlerinin ince ayarlarını yapmakla uğraştığı biliniyor.

Hakkında admin

Check Also

Türkiye'de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

Türkiye’de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs salgını, olağan hayatımızı tümüyle değiştirdi. Uzmanlar, bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir