Anasayfa / Genel / Benzin ve Motorine Bu Geceden İtibaren Zam Geliyor

Benzin ve Motorine Bu Geceden İtibaren Zam Geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 22 Haziran ’ı 23 Haziran ’a bağlayan geceden itibaren geçerli almak üzere yakıt ve motorin fiyatlarında artma olacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya kadar bu geceden itibaren benzinin litre fiyatına 24 kuruşluk, motorineyse 23 kuruşluk zam uygulanacak.

EPGİS, laf konuşu artışın bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacağını belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı, 23 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli almak üzere benzinde 24, motorinde 23 krş/lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde olmuştur.”

Yeni zamdan sonra yakıt ve motorinin pompa fiyatı ne kadar olacak?

benzin

Pompa fiyatlarına yansıyacak olan bu zamlardan önce İstanbul ’da benzinin litresi 6,15 liradan, motorinin litresiyse 5,66 liradan satılıyordu. Benzer şekilde Ankara ’da benzinin litre fiyatı 6,21 lira, motorinin litre fiyatı 5,71 lirayken İzmir ’de benzinin litresi 6,21 kuruştan, motorinin litresiyse 5,74 kuruştan satılıyor.

Bu gece yarısı uygulanacak zamdan daha sonra İstanbul ’da benzinin litresi 6,15 liradan 6,39 liraya, Ankara ’da 6,21 liradan 6,45 liraya ve İzmir ’de 6,21 liradan 6,45 liraya yükselecek. öte taraftan İstanbul ’da ortalama 5,66 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,89 liraya, Ankara ’da 5,71 liradan 5,94 liraya, İzmir ’deyse 5,74 liradan 5,97 liraya yükselecek.

Mazot fiyatları, Türkiye ’nin de dâhil olduğu Akdeniz piyasasındaki bitmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki şartların değişmesi temel alınarak rafineriler kadar hesaplanıyor. Bu hesaplamalar sonucunda ortaya çıkan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere tarafından ufak şansın dönmesi gösterebiliyor.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir