Anasayfa / Genel / Bentley, Sattığı Bentley Bentayga Rakamlarını Açıkladı

Bentley, Sattığı Bentley Bentayga Rakamlarını Açıkladı

Bentley, geçtiğimiz günlerde Bentley Bentayga satmak rakamlarını paylaştı. Bentley Bentayga, çıktığı günden itibaren tam 20.000 adet satılmış. Bir Bentley Bentayga’nın 2.387 kilogram ağırlıkta olduğunu baz alırsak şu an dünya üzerinde 47.754,204 kilogram ağırlığında bir Bentley Bentayga popülasyonu bulunuyor. Hem dünya üstünde yer alan bu 20.000 Bentley Bentayga’nın 47.754,204 kilogramlık toplam ağırlığı, İngiliz Donanması için yapı edilen son savaş kruvazörü 43,027,772 kilogramlık HMS Hood‘a da tartma konusunda epey bir fark atıyor.

İlk çıkış tarihinden itibaren Bentley Bentayga, dört yıl baştan başa günde sıradan 13.7 adet satılarak Bentley’e en fazla kâr sağlayan otomobillerden biri oluyor. Keza Bentley’in Bentayga modeliyle yakaladığı satmak başarısı, ultra lüks SUV araba pazarını domine eden Rolls-Royce ve Aston Martin gibi markalarla daha iyi uğraş edebilmesinin ve kendine yeni pazarlar oluşturabilmesinin yollarını açıyor.

Bentley Bentayga’nın performans özellikleri:

Bentley Bentayga SUV, çift turbolu 12 silindirli 600 at gücüne sahip olan motoruyla ve 3 tona yakın ağırlığıyla bütün bir ‘tank’ olarak karşımıza çıkıyor. Keza 8 ileri otomatik vitese sahip olan Bentayga, 0-100 kilometreye 4 saniyelik bir sürede çıkıyor ve en yüksek hız olarak saatte 300 kilometreye ulaşabiliyor. 2 tondan pozitif ağırlığı olan bir vasıta için, 4 saniyelik 0-100 değeri ve 300 kilometrelik sürat doğrusu de güzel ayrıntı. 

Bentley Bentayga en hızlı veya estetik olarak göze en çok hitap eden Bentley modeli olmasa da, keza Bentley kalitesini, lüksünü ve konforunu SUV bir arabada birleştirerek birçok kullanıcı için güzel bir alternatif oluyor keza de kârlı satış rakamlarına ulaşarak Bentley’in araba sektöründeki hayatına devam etmesine katkıda bulunuyor. Dünyanın en lüks SUV arabulucu olarak kabul edilen Bentley Bentayga’nın, ülkemizdeki ikinci el fiyatlarıysa 3 milyon ila 4 milyon Türk Lirası dolaylarında seyrediyor. 

Hakkında admin

Check Also

Huawei, HarmonyOS'un Aralıkta Akıllı Telefonlara Geleceğini Bir Kez Daha Onayladı

Huawei, HarmonyOS’un Aralıkta Akıllı Telefonlara Geleceğini Bir Kez Daha Onayladı

Çinli haber sitesi MyDrivers’a açıklamalarda bulunan Huawei Tüketici İş Grubu Yazılım Geliştirme Başkanı Wang Chenglu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir