Anasayfa / Genel / Bazı YouTube Müzik Kullanıcıları, Hızlı Kaydırma Özelliği Almaya Başladı

Bazı YouTube Müzik Kullanıcıları, Hızlı Kaydırma Özelliği Almaya Başladı

YouTube ’un Spotify, Apple Music gibi platformlara karşı taraf olarak çıkardığı YouTube Müzik, kullanıcıların bir sonraki şarkıya geçmesi için çabuk bir kaydırma özelliği kazandı. Reddit ’te saptama edilen bu ince ayar, şu sıralar YouTube Müzik kullanıcıları arasında yavaşça yaygınlaşmaya başladı. Son derece kolay bir özellik olarak kabul edebileceğimiz kaydırma ayarı, uygulamanın kullanıcı deneyimine kayda değer bir tesir yaratmış görünüyor. 

Reddit ’teki bir takım kullanıcılar yeni özelliğe sahip olduklarını bildirseler de henüz Google ’dan devlete ait bir izah etme gelmedi. Biz de kendi YouTube Müzik hesabımıza baktığımızda böyle bir özelliğin gelmediğini gördük. Esasında uygulamaya girdiğinizde şarkı başkalaşmak için ileri butonuna tıklıyorduk. Yeni özellikte ise şarkının görselinin üzerinden ekranı kaydırdığımızda öteki şarkıya geçebiliyoruz. Kolay olsa da elverişli olan bu özelliğin her kullanıcıya ne vakit geleceği demin açıklanmadı. 

Bu özelliğin resmi olarak duyurulmamış olması, şayet de hiçbir zaman gelmeyeceğine de sinyâl ediyor olabilir. Google, daha önce de pek çok özelliği beta sürümüyle bazı kullanıcılara sunmuş, ama olumlu geri dönüşler alamadığı için yayınlamamıştı. Bu özelliğin de süreçte alınacak geri bildirimlere kadar yol alacağını öngörebiliriz.

Kaydırma özelliği Spotify ’da yer alıyor

Gerçekte bu nitelik halihazırda Spotify ve Google Play Müzik ’te yer alıyor. Kullanıcıların müzik dinleme deneyimini artıran özelliğin YouTube Müzik ’e gelmesi güzel bir detaylar olabilir. Peki sizler bu nitelik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir