Anasayfa / Genel / Bang&Olufsen’den Dünyanın İlk 88 İnç 8K OLED TV’si

Bang&Olufsen’den Dünyanın İlk 88 İnç 8K OLED TV’si

Ekran teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte TV sektöründe de fazla ciddi gelişmeler yaşandı. Bir dönemler yalnızca siyah beyaz görüntüler belirten televizyonlar bundan böyle heybetli boyutlara, 8K gibi olağanüstü çözünürlüklere sahipler. Acilen ise sizlere, dünyanın ilk 88 inç büyüklüğünde 8K OLED televizyonundan bahsedeceğiz.

Bang & Olufsen (B&O) tarafından piyasaya sürülen 88 inç 8K OLED TV, tüketicilere özgün bir deneyim vadediyor. Şirketin “Beovision Harmony” serisi televizyonları arasına eklenen bu ürün, B&O için olduğu kadar LG için de büyük bir öneme sahip. Çünkü bu televizyonda, LG’nin bugüne kadar ürettiği en büyük OLED panel kullanılıyor.

Karşınızda, 88 inç büyüklüğündeki 8K OLED televizyon

B&O

B&O’nun 88 inç büyüklüğündeki televizyonu bütün 2 metre genişliğe sahip. Dolayısı ile bu TV’ye sahip olduğunuzda geniş bir salona da ihtiyacınız oluyor. LG, OLED panelini B&O’nun teknolojileriyle optimize ettiğini ve bu sayede tüketicilerin eşsiz bir tecrübe yaşayacaklarını söylüyor.

Yapılan açıklamalara göre heybetli büyüklükteki bu 8K OLED TV’de, Alpha 9 Gen 3 işlemci kullanılıyor. Suni zeka destekli bu işlemci, bakış kalitesini daha da iyileştirmesinin yanı sıra bambaşka türdeki içerikler için öbür görüntüleme modları sağlıyor. Keza bu televizyon, yüksek bakış kalitesinin yanına yüksek ses kalitesi de vadediyor.

B&O

Bang & Olufsen kadar yapılan açıklamalarda bu televizyonun üç kanallı ses sistemi ve iki adet dahili subwooferı bulunduğu belirtiliyor. Keza dileyen tüketiciler, 8 adet B&O  kablosuz hoparlörü de televizyon ile birlikte kullanabiliyorlar.

Bang & Olufsen’in açıklamalarına tarafından şirketin 88 inç büyüklüğündeki 8K OLED televizyonu, haziran ayının sonunda tüketicilerle buluşacak. Şirket, şu lahza için bu televizyonun fiyatını açıklamadı ancak beklentiler, bu televizyona sahip olmak isteyen tüketicilerin en az 49 bin dolar (takriben 340.000 TL + vergiler) ödeme gerçekleştirmek zorunda kalacakları yönünde.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir