Anasayfa / Genel / Bakıp Bakıp Derin Bir İç Çekeceğiniz Windows 7 2020 Edition Konsepti (Video)

Bakıp Bakıp Derin Bir İç Çekeceğiniz Windows 7 2020 Edition Konsepti (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 2020 yılının birincil günlerinde bir devrin sonunu getirdi. Şirket, yaptığı açıklamalarla Windows 7’nin fişini resmen çektiğini duyurdu. Bu ilan, Windows 7‘nin bundan böyle Microsoft desteği almayacağı, yeni güvenlik açıklarının kapatılmayacağı anlamına geliyordu. Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını daima Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarmış olsa da Windows 7, bugün bile geniş bir kitle kadar kullanılmaya devam ediliyor. 

Windows 7’nin Windows 10’a oranla daha ‘pak’ bir işletim sistemi olduğu bariz. Windows 10’da yer alan ama çoğu kullanıcı göre az daha hiç kullanılmayan bazı özellikler Windows 7’de bulunmadığından işletim sistemi daha basit ve pak bir arayüz sunuyor. Peki Microsoft, Windows 7’nin 2020 sürümünü duyursa, bu işletim sistemi nasıl görünürdü?

Eğer Windows 7, 2020 tanıtılsaydı böyle görünebilirdi

Windows 7

YouTube’da oluşturduğu konsept tasarım videoları ile dikkat çekmeyi başaran “the Hacker 34” isimli bir kanal, Microsoft’un efsane işletim sistemi Windows 7 için yeni bir konsept tasarım oluşturdu. Oluşturduğu tasarıma “Windows 7 2020 Edition” ismini veren YouTuber, günümüz koşullarında Windows 7’nin nasıl görünebileceğini gözler önüne seriyor. 

Windows 7

Windows 7’nin, Windows 10’dan daha temiz bir işletim sistemi olduğunu söylemiştik. Bunu görmezden gelmeyen the Hacker 34, Windows 7’ye yeni bir arayüz kazandırmasına karşın bu arayüzü Windows 7’nin orijinal çizgilerinden fazla da uzaklaştırmıyor.

Windows 7

the Hacker 34, Windows 7’nin Dosya Gezgini’ni daha aktüel simgelerle güncellemiş durumda. Ayrıca son yılların en popüler özelliklerinden biri olan karanlık modu da atlamayan YouTuber, oluşturduğu konsept tasarıma karanlık mod desteği eklemiş durumda.

Windows 7 2020 Edition videosu

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir