Anasayfa / Genel / Bakan Fahrettin Koca’dan Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

Bakan Fahrettin Koca’dan Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de etkilerini sürdürüyor. Salgın hastalığın yayılmasını önlemek namına alınan önlemler sonucunda dört günlük bir sokağa çıkma yasağına karar verilmiş; 65 yaş üstü ve 20 yaş altının sokağa çıkması yasaklanmıştı.

Ülkemizde kararlı bir şekilde düşüş belirten koronavirüs, açıklanmış alanlarda da hayatın normale dönmesine olanak sağladı. Normalleşme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma yasağına ilişkin de bir açıklama getirdi. Dört günlük sokağa çıkma yasağının bittiğini gösteren Koca, kimlerin sokağa çıkabileceğini açıkladı.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak hâlâ devam ediyor:

Dahrettin Koca

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, devlete ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının kalktığını belirtti. Yapılan açıklamada 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağının devam ettiğiyse şu sözlerle ifade edildi:

“GENÇ ARKADAŞLARIM, sokağa çıkma kısıtı bu gece kalktı. Maalesef bu başvuru siz 15-20 yaş grubunu, 65 yaş üstü büyüklerimizi, 14 yaş ve altı çocuklarımızı şimdilik içeremiyor. Sabırlı olmanızı, bize azıcık daha zaman tanımanızı rica ediyorum. ÇOK SEVGİLER.”

Evimizin kıymetini bilmeliyiz

Sokağa çıkma yasağı

Dört gün süren sokağa çıkma yasağının 27 Mayıs saat 00.00 itibarıyla kalktığını duyuran Fahrettin Koca, açıklamalarında koronavirüs vakalarının görülmediği zamana dönmenin henüz muhtemel olmadığından bahsetti. Dikkatli olmak gerektiğinin altını çizen Koca, “Evimizin kıymetini bilmeye tekrar devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir