Anasayfa / Genel / Avustralya Rekabet Komisyonu, Fallout 76’nın İadesi Konusunda Yorumlama Yaptı

Avustralya Rekabet Komisyonu, Fallout 76’nın İadesi Konusunda Yorumlama Yaptı

Oyun dünyasının en bilindik şirketlerinden bir her birine olan Bethesda ’nın en popüler oyun serilerinden Fallout ’un en son oyunu Fallout 76, Kasım 2018 ’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına çıkış yapmıştı.

Dünya genelinde milyonlarca oyuncusu bulunan Fallout serisinin bu yeni oyunu, çıkar çıkmaz da keza eleştirmenler hem de oyuncular tarafından yerden yere vurulmaya başlandı. Şirket, oyunda iyileştirmeler yapsa da hâlâ iyice oyuncuları memnuniyet edebilmiş değil.

Fallout 76 ’yı geri vermek isteyenler için önemli gelişme:

fallout 76

Oyun, bedava olarak sunulan son genişleme paketi Wastelanders da dâhil edinmek üzere Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmeye devam etse de hâlâ oyunu geri vermek isteyen birçok oyuncu bulunuyor. Fallout 76 ’yı EB Games Avustralya ’dan bölge ve iade etmek isteyen oyuncular içinse manâlı bir gelişme yaşandı.

Avustralya Rekabet ve Alıcı Komisyonu (ACCC) internet sitesinden yayınlanan açıklamada, Electronics Bqoutiue Australia Pty. Ltd. tüketicileri yanılttıkları konusunda bilgilendirildikten sonradan herif iadelerini üstlenmiştir denildi.

fallout 76 wastelanders

ACCC; EB Games temsilcilerinin, oyuncuların Fallout 76 ’daki bir dizi hatayı deneyimledikten daha sonra iadeye hak kazanamadıklarının söylendiğini ve bunların içerisinde spiker sorunlarının, oyun içi hataların da yer aldığı yönünde kendilerine oyunculardan şikâyetler geldiğini söyledi.

Yapılan açıklamada, oyunda karşılaşılan sorunlar sebebiyle EB Games ile 14 Kasım 2018 ve 31 Ekim 2019 tarihleri arasında irtibat kuran ve iade talebi reddedilen kullanıcıların iade işlemlerini gerçekleştirebilecekleri ifade edildi.

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir