Anasayfa / Genel / Audi RS Q8, Özel Bir Şirket Tarafından Agresif Bir Görünümle Yenilendi

Audi RS Q8, Özel Bir Şirket Tarafından Agresif Bir Görünümle Yenilendi

Audi ’nin RS Q8 serisi, böylece çok kişi ve kurumun gözdesi durumunda. Geçtiğimiz aylarda özel bir modifiye grubu kadar 1.000 beygirin üzerinde güç verecek şekilde modifiye edilen vasıta, Almanya ’da polis otomobili olarak da kullanılıyor. 

Yeni CLR 8 RS paketi, Almanya ’daki Lumma Design göre geliştirildi ve karbon fiber dış kaplamalar, ön ve arkadaki tamponlardaki şansın dönmesi ve genel tasarım çizgisi; otomobili oldukça kavgacı hâle getirdi.

700 beygiri aştı:

audi rs q8

Karbon fiber dış kaplamada yapılan değişikliklere baktığımızda arkadaki kısımda yer alan az kalsın her şeyin yenilendiğini görüyoruz. Arkadaki ışıklar ve arkadaki lastik panelleri genişletiliyor. öte yandan aracın egzoz çıkışı, arkadaki tavan rüzgarlıkları gibi parçaları da değiştirildi.

Lumma keza araca bir şiddet denetleme modülü ve dörtlü bir spor egzoz sistemi ekleyerek aracın gücünü 705 beygire çıkarmış durumda. Firma, performans konusunda herhangi bir parametre açıklamadı ancak ‘sürüş performansında ayrım edilebilir bir artış’ gerçekleştiğini gösterdi. 

Aracın yeni performans parametreleri henüz açıklanmamış olsa da otomobil, sahip olduğu görünüşün hakkını verecektir. Aracın hâlihazırda sahip olduğu özellikler hiç de sıradan değil. Bu modifiyeli aracın satmak fiyatı da bilinmiyor.

Audi RS Q8 özellikleri:

audi rs q8

Normalde, Audi RS Q8 modellerinin 0-100 kilometre süratlenme süresi 3,8 saniye sürüyor. Ayrıca vasıta saatte 305 kilometre hıza erişebiliyor. İsteyenler, ilave vergi karşılığında otomobilin RS seramik frenli versiyonuna sahip oluyor.

Otomobilin iç tasarımında deri, ahşap veya karbon fiber kullanılabiliyor. Pedallarsa alüminyum kaplanmış durumda. Yılın son çeyreğinde satışa çıkacak olan aracın fiyatı epey yüksek olacak. Standart modeli 103 bin dolar olan aracın bu versiyonu için fazladan 42.785 dolar daha ödeme gerekecek.

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir