Anasayfa / Genel / ASUS, Performansıyla Zirveye Oynayacak ROG Phone 3’ün Çıkış Tarihini Duyurdu

ASUS, Performansıyla Zirveye Oynayacak ROG Phone 3’ün Çıkış Tarihini Duyurdu

Tayvan merkezli teknoloji şirketi ASUS, standart akıllı telefon pazarında gösterişli bir marka olmasa da oyuncu telefonları söz konusu olduğunda ROG markası ile iddialı işler ortaya koyduğu söylenebilir. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde tanıttığı ROG Phone ve ROG Phone 2’yle büyük ilgi gördü ve bu ilgiyi ROG Phone 3 ile sürdürmek istiyor.

ASUS ROG Phone 3 ile ilgili bazı teferruat zaten gün yüzüne çıktı. Bu telefonun nasıl görüneceğini ve telefonda yer alacak bazı teçhizat özellikleriyle ilgili bilgilere kısmen de olsa sahibiz. Acilen ise ASUS, yaptığı bir açıklamayla ROG Phone 3’ü ne vakit duyuracağını bildiri etti.

ASUS ROG Phone 3

Dünyanın en büyük video oyun şirketlerinden bir tanesi olan Tencent Games ortaklığında geliştirilen ROG Phone 3, ASUS’un açıklamalarına kadar temmuz ayı içerisinde duyurulacak. Net bir tarih vermekten kaçınan şirket, Weibo üzerinden yaptığı paylaşımda temmuz ayını vurgulamakla yetinmeyi seçim etmiş.

ASUS ROG Phone 3 için paylaşılan tanıtım posteri

ASUS ROG Phone 3

Tencent Games ile ASUS’un iş birliğinin zeki telefon sektörü için büyük bir öneme sahip. Çünkü ikili, yaptıkları iş birliği kapsamında telefonların performansını ve oyunlarla olan optimizasyonlarını önemli anlamda artırıyor. Bu da ASUS ROG Phone telefonların rakiplerinden birkaç adım öne çıkmasını sağlıyor. Beklentiler, Tencent Games imzalı mobil oyunların ROG Phone 3’te çok daha iyi çalışacağı yönünde.

ASUS geçtiğimiz yıl, ROG Phone 2’nin “Tencent Edition” isimli bir sürümünü de piyasaya sürmüştü. Bir De bu özel sürüm, normal ROG Phone 2’den birazcık daha yerinde bir fiyata satılmıştı. İki dev şirketin bu yıl da benzer bir çalışma oluşturacağı ve iki ROG Phone 3 ile karşımıza çıkacağı konuşuluyor. ASUS’un yaklaşmakta olan oyuncu telefonu ile ilgili öteki bütün teferruat, temmuz ayı içerisinde gün yüzüne çıkmış olacak.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir