Anasayfa / Genel / Aston Martin, James Bond’un Efsane Aracını Her Tarafta Üretecek

Aston Martin, James Bond’un Efsane Aracını Her Tarafta Üretecek

Newport Pagnell‘den meşhur İngiliz araba devi, 1960’ların ünlü modeli DB5 ’i sınırlı sayıda her tarafta ürettiklerini açıkladı. Filmin hayranları arabayı anında tanımıştır. DB5, James Bond ’un meşhur arabası. Ünlü model, resmi olarak Aston Martin DB5 Goldfinger ’ın devamı olarak biliniyor.

Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation Nedir?

DB5 Goldfinger, Aston Martin ’in DB4 GT Zagato Continuation ile başlayan ‘devam programı ’ serisinin en sonuncusu. Serinin bir otomobilini üretmek, araç başına 4.500 saat sürüyor. 25 adet yeni/ herzamanki DB5 otomobiller yüksek kalite standartlarına tarafından üretildi. Aston Martin bu model için, eski dünya işçiliğini çağdaş mühendislik ile harmanladıklarını söylüyor.

Yalnızca 25 uğurlu birey 007 özelliklerine sahip olacak

aston martin

Arkadaki yapay sis yayılma sistemi, simüle edilmiş arkadaki yağ tabakası bölüştürme sistemi ve ön ve arka döner plakalar; tıpatıp James Bond ’da olduğu gibi. Simüle edilmiş makineli tüfek, kurşun geçirmez arkadaki kalkan, simüle edilmiş lastik dokusu ve isteğe bağlı çıkarılabilir bir yolcu koltuğu gibi birçok 007 özelliği de yolda.

İçerisinde ise simüle edilmiş bir radar ekran izleyici harita, telefon, koltuk altı bakımlı silahlar / depolama alanı ve makine aktivasyonu için uzaktan kumanda var. Aston Martin Works Başkanı Paul Spires, “Dünya çapında 25 çok uğurlu herif için, ola ki de şimdiye kadar üretilmiş en çok istek edilen oyuncakları yapıyoruz.” dedi.

Şık araçların tümü, bir düzineden artı Bond filminde çalışmış, özel efekt süpervizörü Chris Corbould OBE ile birlikte geliştirildi.

Motor ve Araç Özellikleri

Bütün DB5 Goldfinger Continuation modelleri benzer dış renge sahip; tıpatıp orijinalinde olduğu gibi, gümüş Huş ağacı. 1960’ların klasikleri gibi, otantik bir DB5 yumuşak çelik şasi yapısının etrafını alüminyum dış cisim panelleri sarıyor. Kaputun aşağıda, tek başlıklı, üç SU karbüratörlü ve yağ soğutuculu, 290 bhp’ye kadar çıkabilen 4.0 litrelik doğal emişli art arda altı silindir bulunuyor.

Motor, manuel beş vitesli ZF ve kilitli diferansiyel eşleştirilmiş. Frenleme, eski usül servo destekli hidrolik Girling tipi çelik disk frenler göre gerçekleştiriliyor. Süspansiyon, önünde bir viraj denge çubuğu yer alan ve canlı bir arkadaki akslı bobin üstü yay tasarımına sahip.

Aston Martin bunun eksiksiz ve devingen bir paket olduğunu söylüyor.

Kimler bu arabaya sahip olabilecek?

Öncelikle belirtmek gerekir oysa; merakla beklenen bu yeni modelin trafikte kullanımı yasak. Araçların teslimatları 2020 ’nin ilerleyen günlerinde vergiler hariç 3.4 milyon dolar karşılığında başlayacak! Araçların yeni sahipleri merakla bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir