Anasayfa / Genel / Assassin ’s Creed Valhalla ’nın Yönetmeni Görevi Bıraktı

Assassin ’s Creed Valhalla ’nın Yönetmeni Görevi Bıraktı

Assassin ’s Creed Valhalla, pek fazla kişi kadar ilgiyle bekleniyor. İskandinav topraklarına adım atacağımız yeni oyunun geliştirme süreciyse beklenenden sancılı geçiyor. Bunun nedeni de umulmadık yerlerden meydana çıkan sorunlar.

Ashraf Ismail, oyunun becerikli yönetmeni olarak ödev yapıyordu. Ismail ’in ismi sonradan evlilik dışı ilişki iddialarında karşımıza çıkmıştı. Konuyla ilgili olarak Twitter ’dan bir izah etme yapan Ismail, görevden ayrıldığını ifade etti.

Ashraf Ismail Twitter ’dan yorumlama yaptı:

ashraf

“Bireysel hayatımdaki sorunlarla uygun bir şekilde başa çıkmak için çok sevdiğim projedeki rolümden çekiliyorum. Ailemin hayatı ve benim hayatım parçalandı. Bu işten hasar görebilen cümbür cemaat için üzgünüm.”

“Sizin için bu deneyimi geliştirmeye çalışan ve bununla ilişkilendirilmeyi hiç adalet etmeyen yüzlerce yetenekli, tutkulu insan var. Hepsi için en iyisini diliyorum.”

Konuyla ilgili olarak Ubisoft oldukça kısa bir tanımlama yaparken durumun oyunun gelişimine nasıl etki edeceği noktasında bir izah etme gelmedi. Bu da oyunun geleceği hakkında endişelerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Ubisoft ’tan kısa izah etme:

ubisoft

Ubisoft ’tan yapılan açıklamada yalnızca Ashraf Ismail ’in projeden çekildiğini ve geliştirme ekibinin fantastik bir oyun yapmaya kendini adadığını söyledi. Geçtiğimiz hafta sonu ortaya çıkan iddialarda, oyun camiasından öyle çok ismin uygun olmayan ilişkileri olduğu açıklama edilmişti. 

Bir Twitter kullanıcısı da yayınladığı mesajlarda Ismail ’in kendisiyle görüşürken uygar durumunu gizlediğini bahis etmişti. Ashraf Ismail ’in dışarıya sektörden yayıncılar ve başka geliştiriciler de aynı iddiaların hedefinde yer alıyor. Oyun yazarı Chris Avellone da adının karıştığı iddialardan daha sonra Dying Light 2 ’den ayrılmıştı.

Önümüzdeki günlerde muhtemelen Ubisoft konuyla ilgili daha fazla izah etme yapacaktır. Ortaya atılan iddialardan sonra oyunlarda gecikme yaşanması ihtimali var oysa son duruma dair en doğru bilgiyi yeniden firmanın kendisi verecektir. 

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir