Anasayfa / Genel / Apple’ın iPad’lere Klavye Kısayolları Getireceği Ortaya Çıktı

Apple’ın iPad’lere Klavye Kısayolları Getireceği Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir vakit önce iPhone ve iPad modellerinde kullandığı işletim sistemini birbirinden ayırdı. Şirket daha öncelerde her iki mahsul gamında da iOS işletim sistemini kullanıyordu ama artık iPad’ler, iPadOS olarak isimlendirilen özelleştirilmiş bir işletim sistemi kullanıyor. Bu işletim sisteminin son beta sürümünde ortaya meydana çıkan bir nitelik, iPad’lere manâlı bir özelliğin yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

9to5Mac’in iPadOS’un 13.5.5 beta sürümünde yaptığı araştırmalar, Apple’ın yeni iPadOS sürümünde kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak bir nitelik üstünde çalıştığını ortaya koyuyor. 9to5Mac’in keşfine göre iPadOS 13.5.5, kullanıcılara kolay bir klavye kısayoluyla ekran parlaklığı ayarlayabilme imkanı sağlayacak.

iPad Pro

iPad Pro Magic Keyboard, kullanıcılar için fazlasıyla yaşam kolaylaştıran bir ürün. Ama Apple, bu klavyede özel işlevselliklere böylece yer vermiyor ve bu eksikliği donanımsal yok, yazılımsal olarak bir iyileştirmeyle çözmek istiyor gibi görünüyor.

9to5Mac’e göre Apple, iPad klavyelerine kısayollar getirmeye hazırlanıyor. Ekip, bu özelliği demin deneyimleme imkanı bulamadığını oysa keşfedilen kodların, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların kısayollarla klavyenin arkadaki plan aydınlatmasını ayarlayabileceklerini gösterdiğini söylüyor.

iPad

Mevcut koşullarda iPad sahipleri, klavyelerinin arkadaki plan aydınlatmasını değiştirebilmek için “Ayarlar” bölümüne gidiyorlar ve işlemi buradan gerçekleştiriyorlar. Kısayollar ise basit bir tuş kombinasyonu ile başvuru formu ekranını değiştirmeden parlaklığı değiştirmeyi muhtemel kılacak.

Hakkında admin

Check Also

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Avengers filmleriyle yakaladığı devasa başarının ardından, Marvel yapımları modern sinema dünyasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir