arama

Apple’ın iOS 12.1.4 ile iPhone Kullanıcılarına Yaptığı Kötü Sürpriz

Apple'ın iOS 12.1.4 ile iPhone Kullanıcılarına Yaptığı Kötü Sürpriz
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • skyhan skyhan
  • 1 Star
    Loading...
Apple, fazlasıyla tartışılan grup FaceTime hatasını tamir etmek için yayınladığı iOS 12.1.4 hatası ile birlikte diğer sorunları ortaya çıkardı. iPhone kullanıcıları, güncellemenin ardındaki Wi-Fi bağlantılarının kopmasından ve mobil verinin olmamasından şikayet ediyorlar.

Apple, mobil işletim sistemi olan iOS’te ortaya çıkan hataları çabuk bir şekilde yayınladığı yazılım güncellemeleri ile çözmeyi garanti etmesiyle ünlüdür. iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarında bir kusur ortaya çıktığında artı endişelenmezler çünkü Apple’ın hızlı bir güncelleme ile sorunu çözeceğini bilirler.

Sorun şu fakat Apple, bir süredir ‘sorun çözmek için’ yayınladığı bütün güncellemelerde bambaşka sorunlara niçin oldu. Son olarak grup FaceTime görüşmeleri ile ilgili bir hatayı çözmek için yayınlanan iOS 12.1.4 güncellemesi, Wi-Fi ve gözenekli olan bilgi sorunlarını beraberinde getirmiş gibi görünüyor.

Sorunlarını Twitter üzerinden Apple Destek’e ulaştırmaya çalışan iPhone kullanıcıları, cihazlarının hücreli bilgi bağlantısında ciddi sorunlar yaşattığını, mobil internetin son derece yavaş olduğunu dile getirdiler. Bazı kullanıcılar ise her türlü çözümü denemiş olmalarına rağmen hücreli verinin adamakıllı olmadığını belirttiler.

Wi-Fi ve hücreli bilgi temas sorunlarına ilave olarak sesli notlar, fotoğraflar, e-posta, Airpods ve Touch ID’deki performans sorunlarını da düşünürsek Apple’ın FaceTime grup görüşme özelliğini ‘sorunsuz’ bir şekilde kullanıma sunmak için birazcık telaş ettiğini ve öbür sorunlarını ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2019/02/10/apple-ios-12-1-4-problem-iphone-cellular-veri-wifi-upgrade-ipad/#4413740931d0