Anasayfa / Genel / Apple’ın Geliştirici Uygulaması Developer App’e macOS Desteği Geldi

Apple’ın Geliştirici Uygulaması Developer App’e macOS Desteği Geldi

Koronavirüs salgını, çoğu etkinliğin gerçekleştirilememesine neden oldu. Gerçekleştirilemeyen organizasyonların bir kısmı ileri bir tarihe ertelendi veya yapılmamasına karar verildi. Apple gibi etkinliği tecil etmek yerine internet üzerinden yapmaya karar verenler de oldu. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek WWDC20 katılımcılarına iyi haber, Apple’dan geldi.

Apple, geliştirici uygulaması olan Developer App’e macOS işletim sistemi desteği getirdi. Bu da aramak oluyor oysa geliştiriciler, Apple’ın bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştireceği WWDC20 konferansını iPad ve iPhone’ları yerine daha büyük ekrana sahip Mac’lerinden takip edebilecekler. Katılımcıların konferans için ihtiyacı olan her şeye Mac’lerinden ulaşabilecek olması, çoğu kişi tarafından keyifle karşılandı.

Sevindirici haber Twitter’dan duyuruldu:

developer app macos açıklaması

Sevindirici haber, Apple Developer App’in içerik editörlüğünü yapan Serenity Caldwell’den geldi. Caldwell, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla uygulamanın gelişini haber verdi. İçerik Editörü, “Psst” yazısıyla birlikte uygulamanın görüntüsünü paylaştı ve bir bağlantı bıraktı. Geliştiriciler bu uygulama bir uçtan bir uca geçtiğimiz yılın konferanslarını da izleme fırsatı buluyor.

macOS için tasarlanmış yeni bir arayüz sunan uygulama, en yeni haberleri, videoları ve fazla daha fazlasını kullanıcılarla buluşturuyor. Konferans hakkında da gereken bütün bilgilere rahatlıkla ulaşım imkânı sunan Apple Developer App, arayüzü doğru makale, haber, video ve oturumlara erişimi fazla kolay bir hâle getiriyor. Keza gizli bir uygulama açısından sonra okuma seçeneği de uygulamada yerini almış.

Apple’ın aylardır beklenen etkinliği WWDC20, 22 Haziran Pazartesi 20.00’da başlayacak ve 26 Haziran tarihine değin devam edecek. Katılım için geliştirici hesabı olması zorunlu kılınan etkinlikte, iOS 14’ün ilk betasının da çıkış yapması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir